Trener Tobias Torgersen oraz Rafał Lepel przedstawili składy, w jakich reprezentacja Polski uda się na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Kontiolahti. Wiemy też, kto wystartuje w Pucharze IBU w Idre.

Kadra na Kontiolahti bez niespodzianek

4 biathlonistów i 4 biathlonistki wystąpią na inaugurację biathlonowego Pucharu Świata. Zarówno trener Torgersen, jak i Lepel nie zaskoczyli swoimi nominacjami. Panie udadzą się do fińskiego kurortu w składzie Kamila Żuk, Anna Mąka, Joanna Jakieła oraz Natalia Sidorowicz. Ta ostatnia okazała się najlepsza w weekendowym sprawdzianie, dlatego zobaczymy ją w Kontiolahti.

Trener Lepel do dyspozycji miał szóstkę zawodników. Jednak kontuzja barku wykluczyła z rywalizacji Tomasza Jakiełę. Konrad Badacz natomiast sezon rozpocznie od startów w Pucharze IBU Juniorów. Dlatego do Kontiolahti męska reprezentacja uda się w składzie Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Jan Guńka oraz Marcin Zawół.

Do Idre w 10

W przyszłym tygodniu zainaugurowany zostanie także Puchar IBU. W Idre zaprezentuje się 10 biało-czerwonych. Wśród pań będą to Magdalena Gwizdoń, Magda Piczura, Kamila Cichoń, Dominika Bielecka oraz debiutantka, Wiktoria Celczyńska. W rywalizacji panów będziemy śledzić poczynania Przemysława Pancerza, Wojciecha Filipa, Wojciecha Skorusy oraz Patryka Bryna.

Źródło: biathlon.com.pl
Fot. mat. prasowe PZBiath

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.