Niedługo nacieszył się Aleksander Powarnicyn nominacją do biathlonowej kadry A. Z powodów regulaminowych okazało się bowiem, że nie może on wystąpić w zawodach Pucharu Świata. Jego miejsce zajął Danił Serochwostow.

Najlepszy w eliminacjach

O poczynaniach Powarnicyna w krajowych eliminacjach pisaliśmy na łamach naszego portalu. Rosjanin w Chanty-Mansyjsku dwukrotnie był drugi i to on zgromadził najwięcej punktów w trakcie weekendu. Nagrodą za dobrą dyspozycję miało być miejsce w kadrze A i dołączenie do reszty drużyny w Obertillach. Niestety radość Rosjanina nie trwała długo.

Nie spełnia wymogów regulaminowych

Ze startu w Oestersund Rosjanina nie wykluczyła jednak ani kontuzja, ani nagła zmiana decyzji sztabu szkoleniowego. Na przeszkodzie startom Powarnicyna stanął… regulamin IBU. Okazało się bowiem, że Rosjanin nie spełnia kryteriów narzuconych przez międzynarodową federację. Chodzi o brak wymaganej liczby punktów kwalifikacyjnych. Powarnicyn nie startował bowiem w międzynarodowych zawodach w poprzednim sezonie. W związku z tym musiał zostać przesunięty do kadry na Puchar IBU. Jego miejsce zajmie natomiast Danił Serochwostow.

Źródło: biathlonlive.com
Fot. Wikimedia/Marcus Cyron (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *