Weekend w Oslo będzie ostatnim w karierze nie tylko dla Marte Olsbu Roeiseland czy Denise Herrmann-Wick. Dziś taką samą decyzję przekazała biathlonowej rodzinie Anais Chevalier-Bouchet.

Medalistki z biegu indywidualnego w Pekinie kończą kariery

7 lutego 2022 roku, Centrum Biathlonowe w Zhangjiakou. Tego dnia poznaliśmy medalistki Igrzysk Olimpijskich w biegu indywidualnym. Najlepsza okazała się Denise Herrmann-Wick, która o 9 sekund wyprzedziła Anais Chevalier-Bouchet i o 15 Marte Olsbu Roeiseland.

Dziś cała trójka przygotowuje się do ostatniego biathlonowego weekendu w karierze. Wczoraj o swojej decyzji poinformowała Roeiseland i Herrmann-Wick. Dziś dołączyła do nich Anais Chevalier-Bouchet.

Nie mogę się doczekać, co będzie dalej

Swoją decyzję Francuzka przedstawiła opinii publicznej dziś rano na Instagramie. Zawodniczka we wpisie przyznała, że nie może już doczekać się, co przyniesie jej życie po sportowej karierze.

Bardzo się cieszę, że zdecydowałam się na zmianę, aby odnieść sukces i pozostałam w zgodzie z moimi wartościami przez całą moją karierę. Jestem dumna, że podejmowałam walkę w trudnych chwilach, że się odważyłam, dokonałam wyborów i trwałam w nich. Teraz czeka mnie kolejne życie, nie mogę się doczekać, co będzie dalej! Dziękuję Wam za wszystko.

Bogata kariera Anais Chevalier-Bouchet

Anais Chevalier-Bouchet to zawodniczka, która do tej pory 22 razy stawała na podium zawodów Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. W biathlonowej elicie pojawiła się w 2013 roku. Od tamtego czasu zdobywała medale na każdej dużej imprezie, w której startowała. Wyjątkiem były tylko Mistrzostwa Świata w Oestersund, gdzie zawodniczka była już w ciąży.

Chevalier-Bouchet ma na koncie 3 olimpijskie medale – brąz w sztafecie w Pjongczangu oraz srebra w biegu indywidualnym i sztafecie mieszanej. Z mistrzostw świata Francuzka przywiozła łącznie 7 krążków – 3 zdobyte w  konkurencjach indywidualnych i 4 w biegach sztafetowych.

W Pucharze Świata Anais triumfowała raz. Ta wielka chwila miała miejsce 17 grudnia 2016 roku w Novym Mescie. Przed weekendem w Oslo licznik startów w Pucharze Świata zatrzymał się na liczbie 229.

Źródło: inf. własna; biathlonworld.com
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *