Alina Stremous wygrała bieg pościgowy na Mistrzostwach Europy w Arber. Reprezentantka Mołdawii była szybsza od Janiny Hettich oraz Jenny Enodd. Fantastyczny wyścig zanotowała Natalia Tomaszewska. 23-letnia Polka strzelała najlepiej z całej stawki i awansowała z 41. na 8. pozycję!

Dobry początek Stremous i Hettich

Femsteinevik nie rozpoczęła najlepiej. Dwa pudła spowodowały, że straciła całą przewagę wypracowaną podczas sprintu. Hildebrand podobnie. Stremous przyjęła inną taktykę. Strzelała wolniej, ale za to bezbłędnie. To samo zrobiła Janina Hettich. Dzięki temu te dwie zawodniczki zyskały kilkunastosekundową przewagę nad Femsteinevik i Enodd. Polki strzelały ze zmiennym szczęściem. Natalia Tomaszewska pudłowała raz i była 38. Trzy pudła zanotowała Magdalena Gwizdoń i biegła na 50. miejscu. Joanna Jakieła nie oddała ani jednego celnego strzału i wybiegła ze strzelnicy na 54. miejscu.

Tomaszewska rozpoczyna marsz w górę stawki

Na drugim strzelaniu Janina Hettich i Alina Stremous zanotowały jedno pudło. Femsteinevik musiała z kolei biec dwie karne rundy. Za to jej rodaczka Jenny Enodd była bezbłędna i wybiegła zaledwie sekundę za Hettich. Trzecia była Stremous, a czwarta Gerbułowa. Dzięki bezbłędnemu strzelaniu Natalia Tomaszewska awansowała na 26. miejsce. Magda Gwizdoń pudłowała dwukrotnie i została sklasyfikowana na 49. miejscu. Joanna Jakieła pudłowała dwa razy i zajmowała przedostatnie miejsce.

Polka w TOP 10

Trzecie strzelanie to pierwsza próba nerwów prowadzącej trójki. Mocny, kręcący wiatr nie ułatwiał rywalizacji. Hettich strzelała najszybciej z wynikiem 4/5. Stremous i Enodd pudłowały dwukrotnie. Niemka zyskała w ten sposób prawie 37 sekund przewagi nad Enodd i Stremous. Natalia Tomaszewska była bezbłędna, dzięki czemu awansowała na 7. miejsce! Magda Gwizdoń znów pudłowała dwukrotnie, co dawało jej 48. miejsce. Joanna Jakieła zanotowała jedną karną rundę i broniła się przed zdublowaniem na 50. pozycji.

Stremous wykorzystuje potknięcia rywalek

Ostatnie strzelanie w wykonaniu Hettich nie było dobre. Niemka popełniła aż trzy błędy, przez co postawiła się w trudnej sytuacji. Alina Stremous pomyliła się raz, a Enodd dwa razy. Jako pierwsza wybiegła na trasę Stremous, która zyskała blisko 27 sekund przewagi nad Enodd i Hettich.  Natalia Tomaszewska spudłowała raz i ze strzelnicy wybiegła na 7. pozycji! Polka mogła się dziś pochwalić najlepszą skutecznością na strzelnicy! Magdalena Gwizdoń była bezbłędna i awansowała na 44. miejsce. Joanna Jakieła musiała biec jeszcze jedną karną rundę i na trasę ruszyła na 48. miejscu.

Do samej mety nic się nie zmieniło. Alina Stremous odniosła w ten sposób największy sukces w karierze. To drugi medal tej zawodniczki na tych Mistrzostwach Europy. Srebro dla Janiny Hettich i brąz dla Jenny Enodd. Natalia Tomaszewska ukończyła zawody na 8. miejscu. Młoda Polka zanotowała awans o 33 miejsca! Magdalena Gwizdoń skończyła zawody na 44. miejscu. Joanna Jakieła była zaś 46.

poscig-kobiet-arber-me

Fot. © Deubert/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.