Choć Arnd Peiffer zakończył karierę sportową, wcale nie odszedł ze świata biathlonu na zawsze. Niemiec niedawno ogłosił, że wraca do policji, gdzie będzie szkolił przyszłych sportowców. Teraz czeka na niego nowe wyzwanie – został ekspertem telewizji ARD.

Peiffer decyzję o zakończeniu kariery ogłosił w marcu tego roku. Jednak 34-latek długo nie korzystał z uroków sportowej emerytury. Pochodzący z Dolnej Saksonii biathlonista pracuje na pełny etat w szkole sportowej policji federalnej (Bundespolizeisportschule).

Arnd Peiffer stoi przed nowym wyzwaniem. Niemiec wraca do policji

Bogate doświadczenie sportowe Peiffera zostanie wykorzystane nie tylko przez niemiecką policję, ale również nadawcę publicznego. Telewizja ARD ogłosiła, że emerytowany biathlonista wzmocni zespół ekspertów „Sportschau” i dołączy do Kati Wilhelm. Tym samym Peiffer zastąpi w tej roli przebywającą na urlopie macierzyńskim Magdalenę Neuner.

– Dla mnie to wspaniałe, że po dwunastu latach bycia aktywnym uczestnikiem Pucharu Świata nadal mogę być w ten sposób bardzo blisko [aktualnych wydarzeń – przyp. red.]. Analityczne aspekty naszego sportu zawsze mnie fascynowały i nie mogę się tego doczekać, aby wraz z widzami zanurzyć się w zawodach – powiedział mistrz olimpijski w sprincie z Pjongczangu.

Radości z pozyskania multimedalisty mistrzostw świata nie kryje również dyrektor sportowa ARD Kati Günther.

– Arnd Peiffer był naszym preferowanym kandydatem na stanowisko eksperta, kiedy stało się jasne, że Magdalena Neuner nie będzie dostępna w tym sezonie. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do zapału, z jakim poświęca się temu nowemu wyzwaniu – mówiła.

Pierwszy występ Arnda Peiffera u boku prezentera Michaela Antwerpesa odbędzie się 2 grudnia 2021 r. w trakcie Pucharu Świata w biathlonie w szwedzkim Oestersund.

Źródło: presseportal.de
Fot. ARD/Petra Stadler/Montage

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.