Nie często zdarza się, że aktywni sportowcy biorą aktywny udział w pisaniu książki na swój temat. Jednak bracia Tarjei i Johannes Thingnes Boe postanowili wystąpić przed szereg. Efektem tego była długa rozmowa na temat swojego życia oraz kariery. Biathloniści na niecałych 200 stronach „Brødrekraften” zdradzają, jak to jest, gdy jeden z braci przybiega do mety przed drugim. 

„Brødrekraften – Tarjei Bø og Johannes Thingnes Bø – rivaler og bestevenner” to norweski tytuł wydanej we wrześniu tego roku publikacji, w którym biathloniści opowiadają o swoim życiu rodzinnym i karierze. W dosłownym tłumaczeniu na język polski, tytuł brzmi zaś następująco: „Siła braterstwa- Tarjei Boe i Johannes Thingnes Boe – rywale i najlepsi przyjaciele”. Jej autorem jest Lasse Lønnebotn, norweski politolog i dziennikarz, który w przeszłości był związany m.in. z VG i Dagbladet Magasinet. 

Czego fani biathlonu, którzy znają język norweski dowiedzą się z tej publikacji? Poniżej prezentujemy opis od wydawnictwa Kagge forlag.

Jak dwóch braci z pięcioosobowej grupy rodzeństwa może zostać dwoma najlepszymi biathlonistami na świecie? Co dzieje się w związku braterskim, w którym najmłodszy brat, ten, który zawsze przegrywał z starszym bratem, odnosi większe sukcesy niż drugi? Oto historia wyjątkowej drogi Tarjeisa i Johannesa do światowej czołówki w biathlonie. To bracia i najlepsi przyjaciele, ale także konkurenci i rywale. Wszystko było między nimi rywalizacją i należało wyłonić zwycięzcę. Po raz pierwszy Johannes Tingnes Bø i Tarjei Bø dzielą się swoimi przemyśleniami na temat osobistych triumfów i porażek oraz opowiadają historie ze swojego życia. Chodzi o stawanie w obronie własnych wartości, o zaskakiwanie – oraz o zaufanie własnym wyborom i walkę, nawet jeśli inni nie widzą jej sensu.

Źródło: inf. własna
Fot. Wikimedia/Christian Bier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.