Caroline Colombo od bieżącego sezonu jest pełnoprawną uczestniczką zawodów Pucharu Świata. Francuzka od pierwszych zawodów pokazuje, że włączenie jej do kadry A było dobrą decyzją, co potwierdziła zajmując ósmą lokatę w sprincie w Antholz.

Konsekwentna praca

Choć urodzona w Pontarlier biathlonistka swój debiut w Pucharze Świata zaliczyła w sezonie 2018/2019, to przez ostatnie 4 lata zdecydowanie częściej startowała w zawodach Pucharu IBU. Colombo uzbierała 49 występów w elicie, z czego aż 13 w trakcie bieżącej kampanii. 26-latka udowadnia, że sztab trenerski nie pomylił się co do jej osoby i regularnie punktuje. W czwartek zajęła 8. miejsce w sprincie na 7,5 kilometra, co było jej drugim najlepszym wynikiem w karierze.

– Dzisiaj to 8. miejsce mnie cieszy, wyjechałem na trasę z wysokim numerem startowym, pojechałem swój wyścig nie martwiąc się o resztę. Wreszcie dobra pogoda na biathlon i mój drugi najlepszy wynik w karierze – powiedziała Caroline Colombo.

Colombo jedzie do Oberhofu?

Aktualnie Colombo ma na swoim koncie 190 punktów i w klasyfikacji generalnej zajmuje 22. miejsce. Lokata, choć wysoka, nie daje jej jednak wielkich szans na załapanie się do kadry na Mistrzostwa Świata w Oberhofie. Wyższe od niej miejsca ma aż pięć innych zawodniczek znad Sekwany.

– Pod względem sportowym mamy solidny zespół. W tej chwili nie jestem w zbyt dobrej sytuacji, aby zająć miejsce w kadrze na mistrzostwa. Pokażę, co potrafią, trenerzy ocenią. W sobotę czeka nas jeszcze bieg pościgowy – zauważa.

Źródło: ski-nordique.net
Fot © Tumashov/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *