Oto nadszedł ten moment. Biathlonowy Puchar Świata A.D. 2022/2023 dobiega końca. W Oslo Holmenkollen poznamy odpowiedzi na ostatnie pytania, a oficjele rozdadzą Duże i Małe Kryształowe Kule. Kiedy? To sprawdźcie w terminarzu.

Formalność u panów

Johannes Thingnes Boe to wybitny atleta. W czwartek zapewnił sobie Puchar Świata, choć w ogóle nie wziął udziału w zawodach. W Oslo z pewnością się pojawi, by potwierdzić swoją dominację w męskim biathlonie oraz zawalczyć o Małą Kryształową Kulę za biegi ze startu wspólnego. Nic innego nas nie czeka, bowiem Boe już wcześniej zapewnił sobie tryumf w klasyfikacji sprintów i biegów pościgowych.

Walka u pań

Z kolei Julia Simon potrzebuje tylko jednego dobrego występu, by Duża Kryształowa Kula po raz pierwszy trafiła w jej ręce. Francuzka najpewniej zrobi to już w sprincie, choć Mała Kula raczej nie padnie jej łupem. Strata do liderki wynosi 60 punktów, a Simon w tym sezonie nie wygrała żadnego sprintu. Co więcej, Denise Herrmann-Wick nie wypadła poza czołową szóstkę, co zapowiada bardzo ciekawą walkę o to trofeum.

Interesująco będzie również w sobotnim biegu pościgowym. W walce o Małą Kryształową Kulę liczą się tylko Simon i Elvira Oeberg. Jednak Szwedka ostatnio spisuje się bardzo słabo i te 23 punkty, które dzielą obie zawodniczki mogą być bardzo trudne do odrobienia. Zwłaszcza, że to Francuzka w tym sezonie goni jak żadna inna zawodniczka.

Rozstrzygnięte wydają się być za to losy ostatniej konkurencji – biegu ze startu wspólnego. Julia Simon ma o 79 punktów więcej niż Anais Chevalier-Bouchet i 82 więcej od Lou Jeanmonnot, więc tylko kataklizm (np. choroba i bieg sezonu jednej z tych biathlonistek) mógłby odebrać Simon trofeum.

Terminarz Pucharu Świata w Oslo Holmenkollen:

Czwartek, 16.03.2023 r.

15:15 – Sprint mężczyzn na 10 kilometrów

Piątek, 17.03.2023 r.

15:20 – Sprint kobiet na 7,5 kilometra

Sobota, 18.03.2023 r.

12:45 – Bieg pościgowy mężczyzn na 12,5 kilometra
15:10 – Bieg pościgowy kobiet na 10 kilometrów

Niedziela, 19.03.2023 r.

12:50 – Bieg ze startu wspólnego kobiet na 12,5 kilometra
15:10 – Bieg ze startu wspólnego mężczyzn na 15 kilometrów

Fot. Ruhpolding Tourismus GmbH/Andreas Plenk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *