Już w ten czwartek super sprinty juniorów zainaugurują tegoroczne Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach. Tegoroczna obsada będzie naprawdę mocna, bowiem wśród pań nie zabraknie m.in. mistrzyni olimpijskiej w biegu indywidualnym. – Nie mogę się doczekać – mówi przed zawodami Denise Herrmann.

Niemiecka plejada gwiazd na starcie

Niemcy z niezwykłą powagą podchodzą do Mistrzostw Świata w biathlonie letnim. Świadczy o tym fakt, że na starcie zobaczymy największe gwiazdy reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów. W Ruhpolding pobiegną m.in.

  • Denise Herrmann;
  • Vanessa Voigt;
  • Franziska Hildebrand;
  • Benedikt Doll;
  • Johannes Kühn;
  • Philipp Nawrath.

Czytaj także: Letnie Mistrzostwa Świata. Oto terminarz zawodów

– Naprawdę nie mogę się doczekać moich pierwszych letnich mistrzostw świata w biathlonie w Ruhpolding. Trenuję i mieszkam tam od wielu lat. To wspaniale, że tak wiele międzynarodowych gwiazd biathlonu weźmie udział w zawodach i będziemy rywalizować na nartorolkach. Chcemy dać fanom wiele emocjonujących chwil i mamy nadzieję, że na trybunach Chiemgau Arena zasiądzie wielu widzów – powiedziała Denise Herrmann.

Trening kadry A

Powody, dla których w Letnich Mistrzostwach Świata weźmie udział cała niemiecka kadra A wyjaśnił dyrektor sportowy Niemieckiego Związku Narciarskiego Felix Bitterling.

– Uważamy, że impreza ta jest dobrym sprawdzianem formy, zwłaszcza w porównaniu z najlepszymi zawodnikami z innych krajów, które wezmą w niej udział – powiedział Felix Bitterling.

Źródło: inf. prasowa
Fot. Wikimedia/Steffen Prößdorf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *