Denise Herrmann-Wick została niespodziewaną mistrzynią świata w sprincie. 34-letnia Niemka przed własną publicznością była bezbłędna i o 2,2 sekundy wygrała z Hanną Oeberg. – Brak mi słów – mówiła na mecie biathlonistka.

Pierwszy medal w sprincie

Denise Herrmann-Wick zdobywała na dużych imprezach medale we wszystkich konkurencjach z wyjątkiem sprintu. Co prawda, w sezonie 2019/2020 sięgnęła po Małą Kryształową Kulę za sprinty, ale na Mistrzostwach Świata w Pokljuce dwa lata temu znalazła się tuż za podium. Z kolei na Zimowych Igrzyskach Olimppijskich w Pekinie zajęła odległe 22. miejsce.

Jednak w piątek los wreszcie uśmiechnął się do pochodzącej z Saksonii biathlonistki. Na strzelnicy Niemka radziła sobie wyśmienicie i świetnie pobiegła ostatnie okrążenie. Po wybiegnięciu ze strzelnicy liderowała Hanna Oeberg, która miała czas lepszy o 9,4 sekundy, jednak na mecie to Herrmann-Wick okazała się być szybszą, wygrywając ze Szwedką o 2,2 sekundy,

– Niewiarygodne. Być u siebie w ojczyźnie na Mistrzostwach Świata i być bezbłędną w sprincie przed tą publicznością i zdobyć złoty medal… Brak mi słów. To czyste szczęście – mówiła po zawodach.

Koncentracja to podstawa

Występ przed własną publicznością to zawsze dodatkowe emocje, które niektórych paraliżują a innym dodają skrzydeł. W przypadku byłej biegaczki narciarskiej spełnił się ten drugi scenariusz.

– Istniał balans pomiędzy koncentracją a cieszeniem się z panującej atmosfery. Za pierwszym razem na Birxsteig [pierwszy podjazd po starcie – przyp. red.] i w sztafecie mieszanej kołatało mi serce. Wiedziałam, że jestem w dobrej formie. Wiedziałam, że wszystko jest możliwe. Ostatniej nocy nie spałam spokojnie, ale starałam się zachować koncentrację i włączyć tryb „relaks”. Dobra muzyka na stadionie i kibice, to takie szalone, moja rodzina jest tutaj. Próbowałam się tym cieszyć, ale byłam też bardzo zdenerwowana – opisywała Herrmann-Wick swoje odczucia.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *