Międzynarodowa biblioteka książek poświęconych biathlonowi i biathlonistom lada dzień powiększy się o kolejną pozycję. Już 11 października do księgarń trafi publikacja Denise Herrmann „Zielsicher – Mein langer Lauf an die Biathlon Spitze”. Jej premiera miała miejsce w miniony czwartek na Chiemgau Arena w niemieckim Ruhpolding.

Złoto, ślub i książka

33-letnia biathlonistka z pewnością może uznawać miniony sezon za udany. Choć w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zajęła dopiero 6. miejsce, to w trakcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie aż dwa razy stawała na podium. Denise Herrmann zdobyła złoto w biegu indywidualnym na 15 kilometrów i brąz w sztafecie.

Zawodniczka w przerwie międzysezonowej nie marnowała czasu i skupiła się na swoim życiu prywatnym. Pod koniec września poinformowała o poślubieniu Thomasa Wicka, byłego biegacza narciarskiego, w październiku zaś miała miejsce premiera jej pierwszej książki – „Zielsicher – Mein langer Lauf an die Biathlon Spitze” (tłum. „Zdecydowana – moja długa droga na biathlonowy szczyt”).

– „Czasami w życiu potrzeba odwagi, aby podążać nowymi ścieżkami”. To hasło zawsze towarzyszyło mi w mojej dotychczasowej karierze biegaczki i biathlonistki, ale także jako człowieka. Czego doświadczyłam możecie dowiedzieć się w mojej książce „Zielsicher – Mein langer Lauf an die Biathlon Spitze”, którą pozwolono mi zaprezentować prasie w Chiemgau Arena w Ruhpolding. Dziękuję Taufig Khalil, bez Twoich wielu pytań książka nigdy nie byłaby tak pełna – napisała biathlonistka w mediach społecznościowych.

O czym traktuje książka?

Na 243 stronach publikacji wydanej w języku niemieckim Herrmann opowiada o swoim życiu i zdradza interesujące szczegóły z biathlonowych tras. Opis wydawcy, który prezentujemy poniżej zapowiada pasjonującą lekturę, idealną przed startem nowego sezonu, w którym 33-letnia Niemka będzie odgrywać jedną z głównych ról.

Denise Herrmann to nowa gwiazda na niebie biathlonu – najpopularniejszego ze wszystkich sportów zimowych, który wypełnia każdy stadion do ostatniego miejsca i regularnie przyciąga miliony widzów przed telewizorami. Charyzmatyczna mistrzyni olimpijska z Erzgebirge, która mieszka i trenuje w Ruhpolding w Bawarii, jest pierwszą Niemką z medalami olimpijskimi w dwóch sportach zimowych: w lutym 2022 roku nie tylko zdobyła sensacyjne złoto w wyścigu indywidualnym na 15 km w Pekinie, ale także brąz ze sztafetą – wcześniej zdobyła brązowy medal w biegach narciarskich w 2014 roku. W swojej książce pełna werwy i bystra, wyjątkowa sportsmenka nie tylko opowiada swoją niezwykłą historię sukcesu, ale także dostarcza wyjątkowych informacji za kulis tego niezwykle złożonego i atrakcyjnego sportu. Zimowy thriller, który zabiera czytelnika w bardzo osobistą podróż, dzięki ugruntowanej wiedzy i ekscytującej narracji porywa go w świat biathlonu.

Źródło: inf. własna
Fot. FB Denise Herrmann

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *