Pandemia koronawirusa dała się we znaki wszystkim dyscyplinom sportowym. Fani biathlonu z całego świata w ostatnich kilkunastu miesiącach musieli zadowolić się oglądaniem zawodów w telewizji. Jednak powoli wracamy do normalności, czego dowodem jest decyzja organizatorów zawodów w Ruhpolding, by wpuścić widzów na stadion.

Chiemgau-Arena w niemieckim Ruhpolding najlepszych biathlonistów świata gości regularnie od 1980 roku. Jednak z powodu pandemii koronawirusa i nałożonych obostrzeń, w zeszłym sezonie zawody zostały odwołane i przeniesione do Oberhofu.

Postępy w walce z wirusem oraz coraz większy odsetek zaszczepionych w Niemczech powodują, że obostrzenia z każdym miesiącem są coraz łagodniejsze i życie powoli wraca do normy. Również w świecie sportu. Organizatorzy zawodów w Ruhpolding ogłosili, że na stadion znów zostaną wpuszczeni widzowie.

By jednak móc podziwiać rywalizację biathlonistów i biathlonistek, każdy chętny będzie musiał dostosować się do reguły 2G (Geimpfte, Genesene). Oznacza to, że na stadion zostaną wpuszczone jedynie te osoby, które mają zaświadczenie o szczepieniu na Covid-19 lub przebyciu tej choroby.

– Należy przestrzegać kilku zasad: aby spełnić obowiązujące wymagania i zapewnić jak największą ochronę dla gości, sportowców i pomocników, stosuje się zasadę 2G. Oznacza to, że tylko osoby zaszczepione lub wyleczone mogą wejść na Chiemgau Arenę. Obowiązywać będą również bilety spersonalizowane. Szczegóły dotyczące obowiązujących przepisów i przepisów dotyczących higieny na stadionie zostaną podane na stronie organizatora. Ponieważ zasady i przepisy dotyczące pandemii koronawirusa są bardzo dynamicznie, zmiany mogą nastąpić w każdej chwili. Organizator poinformuje o tym odpowiednim czasie – czytamy na oficjalnej stronie zawodów.

Puchar Świata w Ruhpolding odbędzie się między 12 a 16 stycznia 2021 roku. Zaplanowano sześć konkurencji, w tym dwa biegi sztafetowe.

Źródło: biathlon-ruhpolding.de
Fot. Wikimedia/Wikijunkie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.