Pierwszy w tym sezonie bieg ze startu wspólnego dostarczył ogromnych emocji. Prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Jednak ręce w geście triumfu znów wzniosła Elvira Oeberg.  Szwedka ponownie wyprzedziła Julię Simon oraz Kristinę Reztsovą.

Piękno biegu masowego

Bieg ze startu wspólnego to niezwykle widowiskowa konkurencja, o czym mogliśmy się dzisiaj przekonać. Konkurencja ta została rozegrana po raz pierwszy w sezonie. Zawodniczki stworzyły interesujący spektakl, a losy podium rozstrzygnęły się na ostatnich metrach. Ale zacznijmy od początku. Najszybciej pierwsze strzelanie wykonały dwie Hanny – Oeberg oraz Sola. Bezbłędnych było w sumie 19 zawodniczek. Ani jednego celnego strzału nie oddała natomiast Lisa Vittozzi. Włoszka traciła do liderki przeszło dwie minuty.

Drugie strzelanie obfitowało w niespodzianki. Myliła się Hanna Oeberg, Hanna Sola, czy Marte Olsbu Roeiseland. Bezbłędne były zaś Julia Simon, Kristina Reztsova, Anais Chevalier-Bouchet, czy Lisa Theresa Hauser. W 6 sekundach mieliśmy więc sześć zawodniczek.

Przebudzenie Wierer

Trzecie strzelanie rozpoczęła od pudła Julia Simon. Myliła się także Chevalier-Bouchet i Reztsova. Na prowadzenie wyszła za to Dorothea Wierer! 3 sekundy za Włoszką biegła Lisa Theresa Hauser. Te dwie zawodniczki, a także siódma Jessica Jislova, jako jedyne nie myliły się dotąd na strzelnicy. Julia Simon, po karnej rundzie, wybiegła na trzecim miejscu z 13 sekundami straty. Na czwartym miejscu biegła Belgijka Lie!

Pudło liderek, 20/20 Jislovej!

Dorothea Wierer na trasie zyskiwała cenne sekundy nad Hauser. Do Włoszki odrabiała natomiast Julia Simon, ale strata oscylowała w granicach 10 sekund. O końcowej kolejności zdecydowało ostatnie strzelanie.  Wszystkie zawodniczki z czołówki myliły się przynajmniej raz. Wykorzystała to Jislova, która jako jedyna uzyskała dziś wynik 20/20! Do czołówki dobiła też Elvira Oeberg, która wybiegła tuż za Czeszką. Szybko jednak wysunęła się na prowadzenie. W pięciu sekundach mieliśmy więc pięć zawodniczek: Jessikę Jislovą, Elvirę Oeberg, Julię Simon, Dorotę Wierer oraz Kristinę Reztsovą.

Na dystansie Elvira Oeberg zdeklasowała rywalki i szybko zyskała ponad 11-sekundową przewagę. O dwa ostatnie miejsca na podium walczyły Simon, Reztsova, Jislova i Wierer. Ostatecznie drugie miejsce przypadło Simon, a trzecie Reztsowej. Czwarte miejsce, najlepsze w sezonie, wywalczyła Wierer. Piąta była Jessica Jislova, a szósta liderka Pucharu Świata, Marte Olsbu Roeiseland.


C73E_v1

Fot. © Thibaut/IBU Photopool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *