Elvira Oeberg zakończyła rok 2021 w najlepszy możliwy sposób. Szwedka w Annecy Le Grand Bornard była najlepsza w sobotnim biegu pościgowym oraz niedzielnym biegu ze startu wspólnego.

Niedzielny bieg masowy był ostatnią konkurencją Pucharu Świata w tym roku kalendarzowym, w której wzięły udział panie. Z tego faktu z pewnością nie jest zadowolona Elvira Oeberg, która w ciągu dwóch dni zdobyła 120 punktów do klasyfikacji generalnej. W sobotę była najszybsza w biegu pościgowym, a dzień później dopisała kolejne zwycięstwo – w biegu ze startu wspólnego.

– Przekroczenie linii mety ze szwedzką flagą jest takie nierealne. To jest spełnienie marzeń. To coś wielkiego. Nie spodziewałam się, że dzisiaj znowu odniosę zwycięstwo. To niewiarygodne – mówiła 22-latka.

Szwedka w ciągu ostatnich dni znacząco poprawiła strzelanie. We Francji popełniła tylko 6 błędów (na 60 oddanych strzałów), co znacząco wpłynęło na osiągane przez nią rezultaty.

Jestem bardzo szczęśliwa. Moje strzelanie na stojąco były niesamowite przez ostatnie dwa tygodnie. Czułam się tak pewna siebie. Jestem szczęśliwa i dumna, że udało mi się zachować spokój. Byłam zaskoczona tym, że gdy skoczyliśmy czwarte strzelanie, byłam na prowadzeniu. Nie spodziewałam się tego – dodała Elvira Oeberg.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Thibaut/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.