Elvira Oeberg nie pojawiła się w sztafecie i biegu ze startu wspólnego w Ruhpolding z powodu przeziębienia. Szwedka nadal w pełni nie wróciła do zdrowia, co zmusiło trenera Szwecji do przygotowania zastępstwa. W przypadku absencji Oeberg w Antholz zaprezentuje się Stina Nilsson.

Choroba wykluczyła Oeberg

O tym, że organizm sportowca nie jest niezniszczalny przekonała się na własnej skórze Elvira Oeberg. W Ruhpolding musiała zrezygnować z występu w biegu sztafetowym oraz masowym, ponieważ „nie czuła się w 100% sprawna”. Aktualnie nadal jej stan zdrowia nie jest na tyle dobry, by była pewna występu w Antholz.

– Powodem, dla którego mamy rezerwową jest to, że Elvira jest chora. Jest bardzo niepewne, czy Elvira wystartuje – mówi trener strzelania Johan Hagstroem w rozmowie z SVT Sport.

Choć 23-latka znalazła się w składzie na Puchar Świata, to nie przebywa wraz z resztą kadry.

– Elvira pojechała wczoraj do Antholz. Mieszka na nizinie, a nie na wysokościach, na których przebywa reszta składu. Wszystko to po to, żeby mogła szybciej wyzdrowieć. Nadal jest lekko przeziębiona. Mam nadzieję, że jej przejdzie do startu zawodów – dodał Hagstroem.

Stina Nilsson w odwodzie

Choroba Oeberg jest szansą dla Stiny Nilsson, by powalczyć o punkty Pucharu Świata oraz miejsce w kadrze Szwecji na Mistrzostwa Świata w Oberhofie. Była biegaczka narciarska w Pokljuce rywalizowała wyłącznie w sprincie, gdzie zajęła 64. lokatę. Do Ruhpolding już nie pojechała.

–  Nie chcemy wystawiać drużyny, która nie jest kompletna. Stina będzie trenować na miejscu, jeśli Elvira wystartuje – tłumaczy trener.

To, czy Nilsson załapie się do reprezentacji na mistrzostwa świata zależy nie tylko od stanu zdrowia Elviry Oeberg, ale także rezultatów jej koleżanki. O ostatnie miejsce walczą ona i Mona Brorsson, która, jak mówi Hagstroem „dobrze spisała się w Pucharze IBU, a następnie w Pucharze Świata”.

– Ostatnie miejsce jest często trudne do wybrania. Wszystkie dziewczyny wciąż mają szansę zająć to miejsce. Wszystko zależy od tego, jak potoczy się ten tydzień. Następnie go, a także poprzednie tygodnie, podsumowujemy i wybierzemy ostatnią zawodniczkę na Oberhof. To wyrównana walka – podsumował.

Źródło: svt.se
Fot. © Thibaut/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.