Elvira Oeberg wygrała bieg pościgowy we francuskim Annecy Le Grand Bornard. Drugie miejsce zajęła Julia Simon, a trzecie Hanna Oeberg. Monika Hojnisz-Staręga nie ukończyła zawodów.

Pewny start faworytek

Pierwsze strzelanie nie przyniosło zbyt dużych zmian w czołówce. Faworytki strzelały raczej bezbłędnie, z wyjątkiem Anais Bescond i Elviry Oeberg. Pudłowała także Monika Hojnisz-Staręga, przez co spadła na 46. miejsce.

Pierwsze rotacje

Na drugim strzelaniu Olsbu popełniła jeden błąd, który skrzętnie wykorzystały siostry Oeberg oraz Lisa Theresa Hauser. W ośmiu sekundach mieliśmy więc cztery zawodniczki. Hanna Oeberg prowadziła przed Marte Olsbu o niecałą sekundę.  Dalej biegła Lisa Hauser, a za nią Elvira Oeberg. Monika tym razem strzelała bezbłędnie, jednak bieg pozostawiał wiele do życzenia. Ze strzelnicy wybiegła na 46. miejscu.

Życiowa szansa Elviry Oeberg

Trzecie strzelanie wspólnie rozpoczęły Roeiseland i siostry Oeberg. Na czysto strzelała tylko Elvira! Olsbu pomyliła się dwukrotnie, a Hanna biegła jedną rundę. Zanosiło się więc na pierwsze w karierze zwycięstwo młodszej z sióstr Oeberg. Po wybiegnięciu ze strzelnicy miała 10,5 sekundy przewagi nad Lisą Hauser. Trzecia biegła natomiast Julia Simon. Monika Hojnisz-Starega znów była bezbłędna, ale nie przełożyło się to na znaczną zmianę pozycji. Polka wybiegła 43.

Emocje do ostatniego strzału

Elvira spudłowała raz, podobnie jak Simon! Błąd rywalek mogła wykorzystać Hauser, jednak też spudłowała. Bezbłędna była za to Hanna Oeberg, Marte Olsbu czy Lisa Vittozzi. Elvira wybiegając ze strzelnicy miała 3,6 sekundy przewagi nad Simon. Starsza z sióstr traciła do tej dwójki prawie 16 sekund. Niestety, Monika Hojnisz-Staręga nie wykonała ostatniego strzelania. Polka zeszła z trasy.

Siostry razem na podium

Na trasie Elvira uciekała swoim rywalkom. Drugiej Francuzce dołożyła na trasie koleje sześć sekund. Pierwsze w karierze zwycięstwo stało się faktem. Julia Simon utrzymała swoją pozycję do końca. Na mecie nie kryła zadowolenia z wyniku. O trzecie miejsce do końca walczyły Hanna Oeberg i Marte Olsbu Roeiseland. Ostatecznie lepsza okazała się Szwedka.


C73D_v1

Fot. © Thibaut/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *