Weekend w Hochfilzen był z pewnością udany dla Francuza. Emilien Jacquelin zajął drugie miejsce w sprincie i trzecie w biegu pościgowym. I, jak sam przyznaje, nie czuje niedosytu.

Emilien Jacquelin zadowolony z wyniku

27-latek był o jedną karną rundę mniej od zajęcia drugiego miejsca. W niedzielnym biegu na dochodzenie Emilien Jacquelin popełnił trzy błędy na strzelnicy, zaś jego bezpośredni rywal w walce o wyższą pozycję, miał w nogach 150 metrów biegu mniej. To zdecydowało o ostatecznym układzie miejsc.

Jednak dla francuskiego biathlonisty spadek o jedną lokatę w stosunku do sprintu nie jest ujmą. Wypowiadając się dla mediów przyznał, że cieszy go każde podium.

– Jeżeli stoję na podium, to zawsze jestem zadowolony. Jeśli chciałbym zająć lepsze miejsce, musiałbym poprawić się na strzelnicy. Może za mocno atakowałem. To nie były wielkie błędy, ale zabrakło mi trochę skupienia i koncentracji na strzelnicy. Muszę to poprawić, ale zawsze jestem zadowolony z podium. To był dobry wyścig, dobra walka ze Strulą – powiedział po zawodach Jacquelin.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.