Felix Leitner nie weźmie udziału w rozpoczynających się w środę Mistrzostwach Świata w Oberhofie. Pochodzący z Tyrolu biathlonista wciąż boryka się z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiają mu rywalizację.

Felix Leitner i Simon Eder mieli stanowić o sile sztafety mieszanej i pokusić się o sprawienie sensacji. Niestety, 26-letni Austriak zmaga się z kontuzją, przez co jego występ w Oberhofie jest niemożliwy. 29. zawodnik minionego sezonu skoncentruje się teraz na treningu i skupi się na zbliżającym się trzecim trymestrze Pucharu Świata.

– Niestety, Felix Leitner musi zrezygnować ze startu w Mistrzostwach Świata z powodu nawracających problemów natury fizycznej. Indywidualnym blokiem treningowym staraliśmy się jak najlepiej przygotować go do Mistrzostw Świata, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że zawody w Oberhofie to dla niego jeszcze za wcześnie. Taka decyzja jest oczywiście zawsze trudna i staraliśmy się do samego końca. Ostateczna decyzja została podjęta w krótkim czasie, ale jeśli nie jesteś w 100 procentach sprawny, po prostu nie masz szans wziąć udziału w mistrzostwach. Teraz przeprowadzimy kilka testów wydajności, a następnie Felix będzie kontynuował treningi, koncentrując się na trzecim trymestrze Pucharu Świata – powiedział trener austriackiej kadry Vegard Bitnes.

Źródo: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. Philipp Carl Riedl/Red Bull Content Pool

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.