Quentin Fillon Maillet na nadchodzącą zimę ma jeden cel – zostać mistrzem olimpijskim w Pekinie. Francuz zrobi wszystko, by  osiągnąć cel, nawet jeśli będzie to oznaczało odsunięcie na dalszy plan zawodów Pucharu Świata.

To jest bliskie mojemu sercu

Igrzyska Olimpijskie to najważniejsza impreza czterolecia. Wie o tym każdy zawodnik, niezależnie od dyscypliny, jaką uprawia. W sezonie olimpijskim zawody te są priorytetem także dla Quentina Fillona Maillet. Nadchodzącej zimy Francuz będzie robił wszystko, by forma na Pekin była jak najlepsza. Nawet, jeśli wiąże się to z porzuceniem walki o klasyfikację generalną Pucharu Świata. Na łamach Le Figaro Quentin podzielił się swoimi odczuciami.

W każdym sezonie staram się przygotować najlepiej, jak to możliwe, ale w tym roku jeszcze bardziej, ponieważ ostatecznym celem jest bycie mistrzem olimpijskim. Myślałem o tym od czterech lat, czekając na ten moment. A więc jest to naprawdę coś, co jest bliskie mojemu sercu.

Staram się nie przesadzać

W dążeniu do postawionych sobie celów Francuz nie zapomina jednak o racjonalnym podejściu do rywalizacji i przygotowań.  Dlatego nie zamierza przesadzać w przygotowaniach.

Staram się też nie przesadzać, ani nie wymyślać czegoś, by zdobyć ten tytuł. Staram się być racjonalny i wprowadzać to, co może działać z moimi atutami i słabościami. Mając to na uwadze, wynik w Pucharze Świata będzie drugorzędny. Chcę bowiem pojechać do Pekinu w tak dobrej dyspozycji, jak to tylko możliwe.

Obawa przed restrykcjami

Jednak nie tylko forma sportowa może okazać się w Pekinie decydująca. Rygorystyczne obostrzenia, jakie będą panować podczas igrzysk, mogą okazać się kolejnym czynnikiem, który zadecyduje o wyniku sportowym.

Myślę, że na przykład trudno będzie pobiegać poza obiektem. Bieganie jest integralną częścią naszych przygotowań. Jeśli będziemy musieli biegać tylko w wiosce olimpijskiej, będzie to frustrujące, ale będziemy musieli się dostosować. Największym zmartwieniem będzie oczywiście niezachorowanie w niewłaściwym czasie. W Tokio widzieliśmy jak komplikowało to sytuację tych, którzy znaleźli się na kwarantannie.

Quentin Fillon Maillet w swojej karierze nie zdobył jeszcze medalu olimpijskiego. Francuz wystąpił tylko na igrzyskach w Pjongczangu, gdzie jego najlepszym wynikiem było 29. miejsce w biegu ze startu wspólnego.

Źródło: biathlonlive.com
Fot.: Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.