Niedzielna sztafeta mieszana i pojedyncza sztafeta mieszana rozegrane w Novym Meście były ostatnimi tego typu konkurencjami w tym sezonie. Klasyfikację wygrała ekipa Francji, drugie miejsce dla Norwegii, trzecie dla Szwajcarii. Polacy zajęli 12. miejsce na 27 ujętych ekip.

Dwa razy w sezonie

Sztafety mieszane nie zajmują zbyt wiele miejsca w kalendarzu Pucharu Świata. Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) wyznaczyła tylko dwie lokalizacje tych konkurencji. Pierwszy raz miksty rywalizowały ze sobą w Pokljuce, a ostatni w Novym Meście. Zawody rozegrane w ramach Mistrzostw Świata w Oberhofie nie liczyły się do klasyfikacji Pucharu Świata.

Najlepsza Francja

W sztafetach mieszanych trenerzy mogą wystawić każdego zawodnika i zawodniczkę, którzy mają prawo startów w Pucharze Świata. Z tego powodu oglądaliśmy różne kombinacje nazwisk w czołowych kadrach. W Novym Meście o punkty w ogóle nie walczyli bracia Boe, którzy z pewnością zwiększyliby szanse Norwegów na wyprzedzenie Francji.

Tak się jednak nie stało i to „Trójkolorowi” tryumfowali w tej klasyfikacji. Z kolei reprezentacja Polski zajęła 12. miejsce, tracąc do zajmujących 10. lokatę Czechów tylko 14 punktów.