Franziska Preuss jest gotowa do walki o dużą Kryształową Kulę. 27-letnia Niemka zeszły sezon zakończyła na najniższym stopniu podium, co z pewnością nie jest jej ostateczną ambicją. Preuss zapewnia, że jest gotowa na nowy sezon, zaś w lato poczyniła spore postępy.

Okres letni w biathlonie to czas przygotowań i intensywnych treningów oraz… kontuzji. Te ostatnie trzymały się jednak od Niemki z daleka, dzięki czemu mogła się ona spokojnie przygotowywać do nadchodzącego sezonu.

– Moje przygotowania do sezonu poszły bardzo dobrze. Jestem zadowolona, nie miałem większych wpadek i na szczęście nigdy nie byłam chora. Udało mi się trenować zgodnie z planem. Całe lato czułam się dobrze i widzę, że nastąpił duży postęp. W tej chwili czuję się dobrze i jestem gotowa do startu w Pucharze Świata – zapewnia Franziska Preuss.

Już w sobotę biathlonistki staną na linii startu w szwedzkim Oestersund. 5-ktorna srebrna medalistka mistrzostw świata ma z tym stadionem same dobre wspomnienia. To właśnie tam 28 listopada 2013 roku zadebiutowała w Pucharze Świata, a dzień później zdobyła swoje pierwsze punkty. Rok temu, mimo aż sześciu pudeł, zajęła trzecie miejsce w biegu ze startu wspólnego.

– Moim celem na pierwszy weekend Pucharu Świata jest dobry start bez większych przeszkód i utrudnień. Oczywiście można mieć nadzieję, że wszystko pójdzie lepiej niż się oczekuje. To zawsze ulga, gdy szybko wpadasz w „flow” i nie musisz martwić się dodatkowymi utrudnieniami – mówi Niemka.

Choć ten sezon będzie nieco inny niż pozostałe, Preuss nie nakłada na siebie dodatkowej presji. Obecnie skupia się wyłącznie na bieżących startach, nie myśląc o nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich.

– W mojej głowie sezon zaczyna się jak zwykle. Jest wiele wyścigów Pucharu Świata przed główną atrakcją sezonu [igrzyska – przyp. red.], która przypada na luty. Chcę zdobywać dobre doświadczenia w każdym wyścigu, zyskiwać pewność siebie. Na tym teraz się skupiam. Pod koniec stycznia, kiedy zakończy się blok Pucharu Świata przed igrzyskami olimpijskimi, mentalnie dostosuję się do nowego celu i sytuacji – podsumowuje Preuss.

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. Wikimedia/Christian Bier (CC BY-SA 3.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.