W czwartek miała walczyć w Pokljuce o zwycięstwo w sprincie, ale ostatecznie nie zobaczymy jej na biathlonowych trasach w ten weekend. Hanna Oeberg poinformowała, że nie weźmie udziału w najbliższych zawodach Pucharu Świata. Powodem jest choroba biathlonistki.

Hanna Oeberg jest w tym sezonie daleka od swojej optymalnej dyspozycji. Najlepszym dowodem na spadek formy szwedzkiej zawodniczki są jej wyniki z Annecy, gdzie zajęła 22., 25. i 16. miejsce. Dwukrotna mistrzyni olimpijska z pewnością liczyła na szybki rewanż i powrót do walki o Dużą Kryształową Kulę. Musi go jednak odłożyć w czasie.

Czytaj także: Puchar Świata w biathlonie w Pokljuce. Prezentujemy terminarz zawodów

Za pośrednictwem Instagrama Oeberg poinformowała, że nie wystąpi w Pokljuce. Powodem absencji biathlonistki jest choroba.

– Niestety w tym tygodniu w Pokljuce nie będzie dla mnie żadnych zawodów. Przeziębiłam się tuż przed Bożym Narodzeniem i chociaż nie byłam bardzo chora, to jest bardziej dolegliwe niż myślałam. Czasu jest po prostu za mało, aby odpowiednio przygotować się na start. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wrócę na start w Ruhpolding! – napisała Hanna Oeberg.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Hanna Öberg (@hannaaoberg)

Źródło: Instagram
Fot. © Tumashov/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.