Dopiero co poznaliśmy gospodarza Mistrzostw Świata w 2027 roku, a już rozpoczął się wyścig o organizację tych zawodów w kolejnym roku. Międzynarodowa Unia Biathlonu ogłosiła, że o prawo goszczenia najlepszych zawodników świata będzie ubiegać się austriackie Hochfilzen.

Hochfilzen po raz czwarty

Austriacy mają spore doświadczenie w organizacji najważniejszej imprezy biathlonowej w ciągu sezonu. Dość powiedzieć, że pierwsze Mistrzostwa Świata w historii odbyły się właśnie w tym państwie. W 1958 roku w Saalfelden am Steinernen Meer rozdano medale w dwóch konkurencjach: biegu indywidualnym mężczyzn na 20 kilometrów i sztafecie mężczyzn 4×7,5 kilometra.

Z kolei do Hochfilzen biathloniści walczyć o tytuł mistrza świata przyjechali po raz pierwszy w roku 1978. Pojawiali się tam również w roku 2005 i 2017.

Gospodarze wybrani

Zanim jednak najlepsi na świecie będą walczyć o medale Mistrzostw Świata 2027, czekają nas jeszcze cztery tego rodzaju imprezy. Najbliższa odbędzie się już w tym sezonie. Pomiędzy 8 a 19 lutego 2023 roku świadkiem imprezy tej rangi będzie niemiecki Oberhof. Rok później areną zmagań stanie się czeskie Nove Mesto, zaś w 2025 roku biathloniści zjadą do szwajcarskiego Lenzerheide.

Z kolei w miniony piątek prawa do organizacji Mistrzostw Świata w biathlonie w 2027 roku powierzono estończykom. Otepaa została zarekomendowana przez zarząd IBU, a Kongres decyzję tę przegłosował. W głosowaniu estoński ośrodek wyprzedził Kontiolahti.

Źródło: IBU
Fot. Wikimedia/AnToni (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *