Spora zaliczka ze sprintu nie wystarczyła. Marte Olsbu Roeiseland okazała się najlepsza w biegu pościgowym w Hochfilzen. To drugie zwycięstwo Norweżki w tej konkurencji w tym sezonie. Drugie miejsce przypadło Hannie Soli, a trzecie Elvirze Oeberg. Monika Hojnisz-Staręga z kolejnymi punktami Pucharu Świata.

Przypomnijmy, że Hanna Soła do tego biegu przystępowała z przewagą 47 sekund nad Justine Braisaz-Bouchet oraz 50 sekund nad Marte Olsbu Roeiseland. Sytuacja była więc dla Białorusinki komfortowa. Jednak w biathlonie nie można być niczego pewnym, dopóki nie przekroczy się linii mety. Tak też stało się dzisiaj.

Świetny początek Soli

Hanna Soła rozpoczęła bieg pościgowy bardzo dobrze. Bezbłędne strzelanie pozwoliło jej powiększyć przewagę na drugą Marte Olsbu Roeiseland do 52 sekund. Trzecia ze strzelnicy wybiegła Dzinara Alimbekava. Kiepsko na strzelnicy spisały się Hanna Oeberg (2 pudła) i Justine Braisaz-Bouchet (3 pudła). Bezbłędnie strzelała za to Monika Hojnisz. Dzięki temu awansowała o 10 pozycji – na 25. miejsce.

Soła biegła bardzo dobrze, a jej przewaga powiększała się. Drugie strzelanie także było bezbłędne, podobnie jak Roeiseland i Alimbekawy. Po czystym strzelaniu awans zanotowała również Elvira Oeberg. Monika tym razem biegła jedną karną rundę i spadła na 35. miejsce.

O jedno pudło za dużo

Trzecie strzelanie Hanny Soli nie było już tak dobre. Białorusinka spudłowała dwa razy, co dało szanse rywalkom na zbliżenie się do liderki. Nie skorzystała z tego w pełni Marte Olsbu, która sama musiała biec karną rundę. Bezbłędna była za to Alimbekava. Przewaga Soli nad tą dwójką zmalała do niecałych 40 sekund. Monika Hojnisz-Staręga ponownie musiała biec karną rundę, ale utrzymała 35. pozycję.

Czwarte strzelanie Soli było bardzo szybkie, ale nie czyste. Białorusinka musiała przebiec dodatkowe 150 metrów. Tym razem wykorzystała to Marte Olsbu, która była bezbłędna. Soła wybiegła ze strzelnicy z jedenastosekundową przewagą nad Norweżką. Końcówka zapowiadała się więc emocjonująco. Na trzecim miejscu znalazła się Elvira Oeberg. Ostatnie strzelanie Hojnisz-Staręgi było bezbłędne, dzięki czemu ze strzelnicy wybiegła na 30. miejscu.

Na czele trwała pogoń Olsbu za Sołą. 800 metów przed metą było to zaledwie 5 sekund! Na ostatnim podbiegu zawodniczki biegły już razem. Nie doczekaliśmy się jednak sprinterskiego finiszu. Norweżka wyprzedziła bowiem Białorusinkę jeszcze przed tunelem i triumfowała z przewagą czterech sekund. Trzecie miejsce przypadło Elvirze Oeberg. Warto także odnotować 10. miejsce Stiny Nilsson (cztery pudła). Duży awans zanotowała również Marketa Davidova, która przesunęła się z 20. miejsca na 6. Monika Hojnisz-Staręga ukończyła bieg pościgowy na 30. miejscu. Kolejne punkty stały się więc faktem.


C73D_v0

Fot. © Tumashov/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.