Austriackie Hochfilzen będzie gościć najlepszych biathlonistów i biathlonistki już w trakcie 2. rundy Pucharu Świata. W związku z tym trwają już prace, by przygotować obiekt na ich przyjazd.

Po raz dwusetny przed fanami

Stadion w Hochfilzen od ponad 50 lat istnieje na biathlonowej mapie świata. W 1978 roku po raz pierwszy zorganizowano tam zawody rangi mistrzostw świata. Zawodnicy o medale walczyli w austriackim ośrodku jeszcze dwa razy: w 1998 i 2005 roku. Z kolei od 1986 roku regularnie odbywają się tam zawody biathlonowego Pucharu Świata.

Tegoroczny weekend Pucharu Świata również zapisze się na kartach historii Hochfilzen. Piątkowy sprint mężczyzn będzie 200. wyścigiem, jaki odbędzie się na tym stadionie. Co ważne, po raz pierwszy od dwóch lat na trasie pojawią się kibice, którym dostęp do emocji na żywo ograniczył koronawirus.

Hochfilzen prawie gotowe

Emocje związane z drugą rundą Pucharu Świata rozpoczną się 8 grudnia od sprintu kobiet i potrwają do niedzieli. Jak zapewniają organizatorzy, wszystko idzie zgodnie z planem i będzie gotowe na przyjazd zawodników.

– Trybuny, które mogą pomieścić w sumie 4500 osób, zostały już ustawione. W przyszły wtorek zaczniemy przygotowywać trasę o długości 3,3 kilometra, która będzie szeroka na sześć metrów i pokryta 30-centymetrową warstwą śniegu – mówi Franz Berger, wieloletni szef lokalnego komitetu organizacyjnego.

Biathloniści nie muszą martwić się o warunki, bowiem w Hochfilzen pogoda dopisuje, dzięki czemu na trasie nie zabraknie naturalnego śniegu. Część to aktualne opady, reszta to zapasy zgromadzone na początku tego roku.

– Obecnie w Hochfilzen panuje fantastyczna zimowa sceneria i oczywiście liczymy na jeszcze więcej naturalnego śniegu. Ważne są przede wszystkim niezmienne, niskie temperatury, aby trasa była w idealnym stanie – dodaje Berger.

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. ÖSV/Weigl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *