Reprezentantki Trzech Koron skutecznie zrewanżowały się za niedzielną porażkę na ojczystej ziemi. W Hochfilzen nie miały sobie równych. W zwycięstwie nie przeszkodziła im nawet karna runda. Podium uzupełniły Rosjanki i Francuzki.

Spokojne zwycięstwo Szwedek

Szwedki od początku spisywały się bardzo dobrze. Podczas siedmiu wizyt na strzelnicy dobierały tylko 5 razy. Dopiero na ostatnim strzelaniu Hanna Oeberg chyba za bardzo się rozluźniła i była zmuszona biec jedną karną rundę. W efekcie przewaga Szwedek stopniała z jednej minuty i czternastu sekund do zaledwie trzydziestu siedmiu sekund. Pozycja Oeberg nie była jednak ani przez chwilę zagrożona.


Na drugim miejscu zawody ukończyły Rosjanki. Na trzecim miejscu uplasowały się natomiast Francuzki. U triumfatorek z poprzedniego tygodnia szczególnie nie funkcjonowało dziś strzelanie. Zwyciężczynie z Oestersusnd dobierały w sumie aż 14 naboi. Gdyby nie dobry bieg, to rezultat byłby znacznie gorszy.

Świetny występ Austriaczek

O miejsca na podium rywalizowały dziś Rosjanki, Francuzki, Austriaczki i Niemki. Szczególnie zaskoczyła postawa gospodyń. W Oestersund zaliczyły bowiem dubla, tuż przed Polkami. Dziś natomiast znajdowały się w czołówce i na mecie pojawiły się jako szósta reprezentacja. W osiągnięciu takiego wyniku z pewnością pomogło przesunięcie na drugą zmianę Lisy Theresy Hauser. W Oestersund miała biec na czwartej zmianie. Brawa należą się jednak całej drużynie. Austriaczki dobierały bowiem tylko pięć naboi!

4 karne rundy Polek

Polki wystąpiły dziś w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Anna Mąka i Magda Piczura. Spośród naszych reprezentantek tylko Monika nie musiała biec karnej rundy. Kamila i Anna biegły jedną, a Magda dwie karne rundy. Ostatecznie polska sztafeta została sklasyfikowana na siedemnastej pozycji.

C73C_v0

Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *