Pięciokrotny mistrz świata juniorów, Rosjanin Igor Malinowski, rozważa zakończenie biathlonowej kariery. Niepowodzenia w rywalizacji seniorskiej sprawiły, że 24-letni zawodnik coraz bardziej skupia się na swojej kolejnej pasji – lotnictwie. Co więc z dalszą karierą sportową utalentowanego Rosjanina?

Dominator wśród juniorów

Życie nie raz pokazuje, że sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych nie gwarantują w żaden sposób sukcesu wśród seniorów. Przekonało się o tym już wielu sportowców. Wśród nich jest także niestety Igor Malinowski. 24-latek był wśród juniorów bardzo wyróżniającym się zawodnikiem. O jego wielkości świadczą najlepiej medale, jakie zdobywał podczas mistrzostw świata juniorów.

Wszystko zaczęło się w Cheile Gradistei w 2016 roku. Na debiutanckiej wielkiej imprezie Malinowski zdobył złoto w sprincie i srebro w sztafecie. Rok później dorzucił do dorobku dwa złote krążki za sprint oraz bieg na dochodzenie. W 2018 roku był już pięciokrotnym, złotym medalistą mistrzostw świata juniorów.  Zwyciężył w biegu indywidualnym oraz w sztafecie. Nic więc dziwnego, że Rosjanie wiązali z nim ogromne nadzieje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Igor Malinovskii (@malinovskii__igor)

Niestety, starty w biathlonowej elicie nie były już tak udane. Jak dotąd jego najlepszym wynikiem było 61. miejsce w sprincie w Tiumenie w 2018 roku. W poprzednim sezonie mogliśmy go oglądać podczas Pucharu Świata w Oberhofie. W sprincie zajął jednak odległą, 92 lokatę. W Pucharze IBU wcale nie szło mu lepiej. Podczas zawodów w Arber zajął 76. miejsce.

Lotnictwo lekiem na całe zło?

Poza biathlonem ogromną pasją Malinowskiego stało się lotnictwo. Rosjanin pracuje ciężko nad tym, by zdobyć licencję pilota śmigłowca. Wydaje się, że stało się to obecnie jego priorytetem. Przypuszczenia te zdaje się także potwierdzać sam zawodnik na swoich mediach społecznościowych. Wystarczy spojrzeć chociażby na ten post zatytułowany „Wybacz mi kochanie”. Wśród ostatnich publikacji wyraźnie dominują te dotyczące pilotowania różnych maszyn. Widać, że sprawia mu to ogromną przyjemność.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Igor Malinovskii (@malinovskii__igor)

Co dalej z karierą Malinowskiego?

Na tę chwilę nie mamy oficjalnej informacji na temat rezygnacji Malinowskiego z uprawiania biathlonu. Wydaje się jednak, że taka informacja to tylko kwestia czasu.

Źródło: fondoitalia.it
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *