Kontenery dla zawodników są już postawione, okablowanie dla potrzeb telewizji zostało pociągnięte. Słowem: ARENA am Rennsteig przygotowuje się do organizacji Mistrzostw Świata w biathlonie 2023. Dokładnie za trzy tygodnie w Oberhofie ruszy walka o medale.

W Oberhofie praca wre

Teleskopowe wózki widłowe i ładowarki łyżkowe niestrudzenie pracują, przewożąc materiały niezbędne do przygotowania w należyty sposób całego obiektu. Dokładnie za trzy tygodnie zostaną zainaugurowane 53. Mistrzostwa Świata w biathlonie w Oberhofie.

– Chociaż nasz zespół logistyczny w ciągu ostatnich kilku tygodni, a nawet miesięcy, wykonał wiele prac przygotowawczych, to nadal jest wiele do zrobienia. Niemal co godzinę można obserwować jak ARENA am Rennsteig coraz bardziej zamienia się w miejsce rozgrywania mistrzostw świata – mówi Bernd Wernicke, dyrektor zarządzający Oberhofer Sport und Event GmbH.

Nadzór nad tym wielkim zadaniem sprawują Christoph Loerzer i Marie Blaner-Hornung. Ich aktualne obowiązki skupiają się na współpracy z usługodawcami.

– Zgranie zespołu jest świetne, a jeden trybik dosłownie zazębia się z drugim. Pracujemy zgodnie z harmonogramem, ale kompleksowe przygotowanie obiektu zajmie nam cały czas, jaki pozostał do rozpoczęcia Mistrzostw Świata – wyjaśniają pracownicy.

Namioty i kable

W tym tygodniu prace skupiają się na rozstawieniu czterech dużych namiotów, które zostaną ustawione na terenie imprezy. Zarówno Niemiecki Związek Narciarski, jak i DKB, jako jeden z głównych sponsorów biathlonu, prowadzą namiot. Ze względu na duże zainteresowanie biletami VIP oraz duże zainteresowanie mediów, powstanie dwupoziomowy namiot, który pomieści około 200 przedstawicieli mediów oraz 950 gości VIP. Podobne modele są używane na innych dużych imprezach, takich jak m.in. wyścigi Formuły 1.

Stawianie namiotów to tylko jedno z zadań na ten tydzień. Innym jest pełne okablowanie kompleksu telewizyjnego. Przy obsłudze wydarzenia pracować będą krajowe oraz międzynarodowe stacje telewizyjne, m.in. ARD i ZDF z Niemiec, L’Equipe z Francji czy NRK z Norwegii.

– Jest więc oczywistym, że wszytko musi być tam perfekcyjne – dodaje Christoph Loerzer.

Postępuje również budowa stoisk, w których kibice mogą zaopatrzyć się w napoje, jedzenie i gadżety kibicowskie przed, w trakcie i po zawodach. Zakończono również budowę strefy dla zespołów, w której znajdzie się aż 100 kontenerów. Tam biathloniści będą mogli odpocząć i się przebrać, zaś ekipy techniczne przygotują narty na zawody.

Z kolei w poniedziałek mają przyjechać cztery, z łącznie jedenastu ciężarówek do szlifowania i woskowania nart. Również w przyszłym tygodniu zostaną dostarczone części nowej, mobilnej trybuny stadionu. 

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. Christian Heilwagen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.