W sztafecie mieszanej najlepsi byli Fracuzi. Głównie dzięki bardzo dobrej postawie Anais Chevalier-Bouchet i Fabiena Claude, którzy uzyskali najlepszy czas swojej zmiany. Julia Simon zaznacza, że sukces to efekt dobrego występu każdego z członków kadry.

Francuzi niedzielny wynik zawdzięczają głównie znakomitej formie Anais Chevalier-Bouchet, która na trzeciej zmianie naprawiła błędy swojego poprzednika. Quentin Fillon Maillet ewidentnie znajdował się pod formą, ale jego koleżanki z drużyny odrobiły to, co zeszłoroczny zdobywca Dużej Kryształowej Kuli stracił.

W myśl maksymy, że zwycięzców się nie sądzi, Julia Simon podkreśliła w swojej wypowiedzi po zawodach, że każdy z członków kadry na niedzielne zawody dobrze się spisał.

– To była naprawdę dobra praca zespołowa. Miło było wziąć udział w pierwszej w tym sezonie sztafecie mieszanej. Pokazaliśmy się z dobrej strony. Jestem bardzo zadowolona z mojego występu. Idealnie [strzelanie – przp. red.] nie było takie trudne. Trzeba było tylko skupić się na wietrze. Było całkiem w porządku. Taki sam wiatr miałam przy zerowaniu. Jestem zadowolona z tylko jednego błędu na strzelnicy. To był dobry wyścig – powiedziała na mecie Julia Simon.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Svoboda/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.