W sobotę mieliśmy poznać zwyciężczynię klasyfikacji za biegi pościgowe. Jednak już w piątek IBU podjęła decyzję, której konsekwencją jest przyznanie tego trofeum Juli Simon.

Pogoda i IBU zmieniają plan

Ostatni weekend Pucharu Świata miał nam dać odpowiedź na kilka pytań. Większość z nich dotyczyła jednak zawodów kobiet, bowiem wśród mężczyzn niemal wszystko jest już jasne. W piątek powinien zostać rozegrany sprint, zaś w sobotę bieg pościgowy. W obu konkurencjach walka o Małą Kryształową Kulę pozostawała otwarta.

Czytaj także: Pogoda pokrzyżowała sprint kobiet. IBU zmienia harmonogram zawodów w Oslo

Jednak z uwagi na warunki pogodowe panujące w Oslo nie zdecydowano się o rozegraniu sprintu. Decyzją IBU przeniesiono go na sobotę, rezygnując jednocześnie z rywalizacji w biegu na dochodzenie.

Julia Simon tryumfuje

Zrezygnowanie z biegu pościgowego kobiet oznaczało, że pod uwagę zostały wzięte jedynie wcześniejsze wyniki w tej konkurencji. Przed zawodami w Oslo o Małą Kryształową Kulę walczyły jedynie Julia Simon i Elvira Oeberg, które dzieliła różnica 23 punktów. Trzecia Dorothea Wierer do liderki traciła już 88 oczek.

– Mała Kryształowa Kula, to fajne trofeum. Ale są jeszcze inne rzeczy do zrobienia do niedzieli. Jednak to naprawdę słuszna decyzja, aby się nie ścigać. We mgle, nawet bieg byłby skomplikowany, doszłoby do kilku niezłych zderzeń – powiedziała Francuzka cytowana przez portal ledauphine.com.

C78A_v1

Źródło: biathlonworld.com/ledauphine.com
Fot. © Osula/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.