Marte Olsbu Roeiseland miała być jedną z głównych kandydatek do zdobycia Dużej Kryształowej Kuli i medali Mistrzostw Świata w Oberhofie. Jednak z uwagi na problemy zdrowotne nie pojawiła się na biathlonowych trasach. Dziś wiemy, że nie stanie się to prędzej niż w przyszłym roku.

Długi powrót do formy

Ostatni raz 32-latka na trasie pojawiła się w marcu tego roku w trakcie zawodów w Oslo. Tam brylowała i przypieczętowała zdobycie Dużej Kryształowej Kuli. W tym roku miało być podobnie, ale stan zdrowia biathlonistki nie pozwala jej na rywalizację.

– Moje ciało nie reaguje na intensywny trening tak, jak bym tego oczekiwała. Powrót do formy zajmuje znacznie więcej czasu niż sobie wyobrażałam. Mogę trenować tylko w umiarkowanym tempie, stopniowo zwiększając obciążenia. Ciągle możliwe, że pojadę do Hochfilzen i Annecy-Le Grand Bornard, ale to moje ciało o tym zdecyduje – mówiła na tydzień przed startem Marte Olsbu Roeiseland w rozmowie z norweską TV2.

Czy Roeiseland wróci na Mistrzostwa Świata?

Nadzieje trzykrotnej złotej medalistki z igrzysk w Pekinie okazały się płonne. W poniedziałek Norweski Związek Biathlonu ogłosił w komunikacie prasowym, że Marte Olsbu Roeiseland nie znajdzie się w kadrze na zawody w Hochfilzen i Annecy Le Grand-Bornand. A to oznacza, że w tym roku nie zobaczymy Norweżki na biathlonowych trasach. Według związku wróci ona „najwcześniej w styczniu”.

– Moja forma wciąż nie jest taka, jakiej bym oczekiwała. Zdrowie jest najważniejsze, a ponieważ moim celem jest dobry występ na Mistrzostwach Świata w Oberhofie, muszę poświęcić czas na powrót do najwyższej formy – powiedziała sama zainteresowana.

Źródło: nordicmag.info
Fot. © Tumashov/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.