25. Mistrzostwa Świata w biathlonie letnim są już historią. W trakcie czterech dni zawodów w niemieckim Ruhpolding rozegrano 12 konkurencji oraz rozdano 37 krążków. Klasyfikację medalową wygrali gospodarze, którzy uzbierali ich aż jedenaście.

Niemcy silni w drużynie

Turniej w Ruhpolding z pewnością na długo zapadnie w pamięć Dorothei Wierer oraz Sebastianowi Samuelssonowi, którzy zostali podwójnymi mistrzami świata. W tym zaszczytnym gronie znalazła się również Niemka Selina Marie Kastl, która również dwa razy stawała na najwyższym stopniu podium i raz była druga.

Choć te indywidualne tryumfy z pewnością cieszą wyżej wymienonych zawodników, to najsilniejszą ekipą była drużyna Niemiec. Gospodarze wywalczyli w Ruhpolding aż 11 krążków, z czego aż cztery złote.

O jeden medal za dużo

Matematyka jest nieubłagana. 12 zawodów, w których do rozdania są 3 medale oznacza, że powinno być 36 medalistów. Dlaczego jest więc ich 37? Wszystko za sprawą rywalizacji narta w nartę dwóch zawodniczek. Szwajcarka Lena Häcki-Gross i Słowaczka Paulina Batovska Fialkowa w sprincie na 6 kilometrów zajęły ex aequo trzecie miejsce.

C95_v1

Źródło: biathlonpogodzinach.pl
Fot. Ruhpolding Tourismus GmbH/Andreas Plenk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.