Kilka dni temu Anamarija Lampić poinformowała o zmianie dyscypliny. Słowenka założy karabin na plecy i wystartuje w biathlonowym Pucharze Świata, czego dowiedzieliśmy się z jej wpisu na Instagramie.

Słoweńskie media już od tygodni informowały o możliwym rozbracie Lampić z biegami narciarskimi. Powodem miały być tarcia z tamtejszą federacją, o czym zawodniczka otwarcie mówiła. Jak widzimy, nie doszło do porozumienia i 26-latka postawiła na zmianę uprawianej dyscypliny.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Anamarija Lampič (@anamarija.lampic)

Anamarija Lampić na świat przyszła 17 czerwca 1995 roku w Lublanie. Na międzynarodowych trasach po raz pierwszy zaprezentowała się w wieku 15 lat, a w narciarskim Pucharze Świata zadebiutowała trzy lata później. W swoim pierwszym pełnym sezonie nie zdobyła punktów, przez co nie została sklasyfikowana.

Od sezonu 2014/2015 forma Lampić systematycznie rosła. Jej pierwsze podium, i jednocześnie zwycięstwo w Pucharze Świata, miało miejsce w Pjongczangu 3 lutego 2017 roku. W wydatny sposób pomogło jej to zająć 30. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Jednak na prawdziwy wybuch formy Słowenka kazała swoim fanom czekać jeszcze trzy lata. Od roku 2020 do 2022 dziewięć razy meldowała się na podium, zdobyła trzy medale mistrzostw świata (w tym dwa drużynowe) w sprincie i Małą Kryształową Kulę, również za sprinty.

W ostatnich dwóch sezonach Lampić zajęła 8. pozycję w klasyfikacji generalnej i śmiało można powiedzieć, że obecnie znajduje się w swojej najlepszej formie. Czy przełoży ją na biathlon? Przykład Stiny Nilsson, którą Słowenka uważa za wzór do naśladowania, pokazuje, że karabin na plecach ciąży i potrzeba czasu, by się do niego przyzwyczaić.

Źródło: inf. własna/Instagram
Fot. Wikimedia/Sandro Halank (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.