Od 15 do 18 września w Salzburgu trwa Kongres Międzynarodowej Unii Biathlonu. W trakcie tego weekendu zapada wiele ważnych dla biathlonowego środowiska decyzji. Poznamy m.in. prezydenta IBU, a także skład Komitetu Technicznego. Członkiem tego ostatniego organu już legenda fińskiego biathlonu, Kaisa Makarainen.

Wybrana przez sportowców

Komitet Techniczny pracuje nad ważnymi tematami, takimi jak sporządzanie kalendarzy zawodów, tworzenie zasad, czy regulacji sprzętowych. Kongres wybierze 10 kandydatów, którzy dołączą do jednej, wybranej przez Komitet Sportowców. Mowa tu o Kaisie Makarainen. Finka, która przebywa na sportowej emeryturze od dwóch lat, zastąpi na tym stanowisku Henrika L’Abee-Lunda. Makarainen podkreśla, jak ważne jest, by w Komitecie Technicznym był ktoś, kto do niedawna był aktywnym sportowcem.

Przede wszystkim muszę być w Komitecie Technicznym, aby reprezentować to, co myśli Komitet Sportowców. Nie jestem tu dla siebie, ale dla całej rodziny biathlonowej, szczególnie aktywnych sportowców. Jako aktywny sportowiec nie masz na to zbyt wiele czasu. Byłam naprawdę zaszczycona, gdy Clare Egan [Przewodnicząca Komitetu Sportowców, wybrana wiosną na drugą kadencję – red.] zapytała mnie, czy jestem zainteresowana tym stanowiskiem. Miło było usłyszeć, że sportowcy myślą, że mogę reprezentować całą branżę. To dla mnie zupełnie coś nowego po karierze sportowca, więc mam nadzieję, że zrobię to dobrze.

Źródło: biathlonworld.com
Fot: Andrew Fedorov, CC BY 2.0 via Wikimedia Commons

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *