Podczas Kongresu IBU w Salzburgu poznaliśmy gospodarza Mistrzostw Świata w 2027 roku. Gospodarzem tej imprezy została estońska Otepaa. To nie jedyne decyzje, jakie zapadły w piątek.

Kongres przyjął wybór zarządu

Otepaa to słynne miasto w południowej Estonii, które jest znanym i cenionym ośrodkiem sportów zimowych. W piątek tamtejszym zarządcom powierzono prawa do organizacji Mistrzostw Świata w biathlonie w 2027 roku. Otepaa została zarekomendowana przez zarząd IBU, a Kongres decyzję tę przegłosował. W głosowaniu estoński ośrodek wyprzedził Kontiolahti.

Rosja i Białoruś nadal zawieszone

Wybór organizatora MŚ 2027 to nie jedyna decyzja, jaka zapadła podczas piątkowych obrad. Kongres przegłosował także zalecenie Rady Wykonawczej IBU odnośnie utrzymania zawieszenia rosyjskiej i białoruskiej federacji biathlonowej. Kongres zagłosował również za tym, by nie zezwalać na udział w międzynarodowych imprezach sportowców i oficjeli z tych właśnie krajów. Dotyczy to także niesportowych imprez organizowanych przez IBU. Międzynarodowa Unia Biathlonu wciąż podtrzymuje stanowisko, zgodnie z którym federacja rosyjska i białoruska będzie zawieszona, dopóki nie zdystansuje się od wojny na Ukrainie i nie zapewni, że żaden ich sportowiec czy urzędnik nie jest aktywnie zaangażowany w działania wojenne.

Źródło: biathlonworld.com:
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.