Nie samym Pucharem Świata żyje człowiek. Dziś w Martell-Val Martello zwycięstwo w Pucharze IBU Juniorów odniósł Konrad Badacz! To pierwsze zwycięstwo 19-latka w zawodach tej rangi. W sprincie wystąpiło siedmiu biało-czerwonych.

Badacz bez litości dla rywali

Na starcie czwartkowego sprintu w Martell stawiło się ponad 130 zawodników. W stawce znalazło się aż siedmiu Polaków: Fabian Suchodolski, Konrad Badacz, Kacper Brzóska, Hubert Matusik, Jakub Potoniec, Grzegorz Galica i Kamil Cedzidło.

Konrad Badacz imponował dziś nie tylko strzelecko, ale i biegowo. Polak pomylił się tylko raz, ale nawet ten błąd nie zagroził jego pozycji. Badacz uzyskał dziś bowiem także najlepszy czas biegu. Drugiego na mecie Austriaka, Lukasa Haslingera, wyprzedził o ponad 26 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął dziś Włoch Elia Zeni. Badacz w wywiadzie dla Polskiego Związku Biathlonu nie krył zadowolenia z wyniku i przyznał, że to efekt solidnego okresu przygotowawczego.

Zwycięstwo na inaugurację utwierdza mnie w przekonaniu, że solidnie przepracowałem okres przygotowawczy. Był to mądrze wykonany start i uważam, że doda mi on jeszcze więcej pewności siebie. Myśl o tym, że jestem liderem klasyfikacji generalnej tylko mnie nakręca. Dalej chcę pokazywać najlepszą wersję siebie jako biathlonisty.

Konrad Badacz nie był dziś jedynym punktującym Polakiem. Na 19. miejscu znalazł się Fabian Suchodolski, a na 28. miejscu został sklasyfikowany Kacper Brzóska. 45. miejsce zajął natomiast Hubert Matusik. Wszyscy trzej byli w czwartek bezbłędni na strzelnicy. Jakub Potoniec z dwoma pudłami ukończył sprint na 56. miejscu. Grzegorz Galica był 72., a Kamil Cedzidło 87.