konrad badacz

Co za weekend Konrada Badacza! Polak w czwartek był najlepszy w sprincie na 10km, a dziś okazał się bezkonkurencyjny w biegu masowym na 12 km. W zawodach punktowali wszyscy Polacy!

Badacz skuteczny i szybki

To był kolejny bardzo dobry występ polskiego biathlonisty w tym tygodniu. W czwartek Badacz wygrał sprint, a w sobotę był 6. w finale Super Sprintu. W niedzielę 19-latek znów nie miał sobie równych. Konrad na strzelnicy mylił się tylko raz, a na trasie uzyskał dziś 3. czas biegu. Taka dyspozycja pozwoliła mu zwyciężyć w biegu masowym. Drugi na mecie Hans Koellner stracił do Polaka niemal 20 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął zaś Włoch Elia Zeni. Polak wrócił także na fotel lidera Pucharu IBU Juniorów.

Pozostali Polacy także z punktami

W biegu masowym startowało 60 zawodników. W stawce tej znalazło się 6 Polaków. Na 14. miejscu zawody ukończył Kacper Brzóska. Tuż za nim znalazł się Hubert Matusik. 17. miejsce zajął Fabian Suchodolski. Grzegorz Galica był 37., a Jakub Potoniec 38. Takie miejsca oznaczają, że punkty zdobyli dziś wszyscy Polacy!