Denise Herrmann wygrała sobotni sprint w Kontiolahti. Niemka wyprzedziła o 5 sekund Tiril Eckhoff i Stinę Nilsson. Do biegu pościgowego awansowały dwie reprezentantki Polski.

Herrmann minimalnie lepsza od Eckhoff

Początek rywalizacji należał do Anais Chevalier-Bouchet. Francuzka spudłowała raz w stójce i biegła bardzo dobrze. Lepsza od niej okazała się dopiero Tiril Eckhoff, która z taką samą skutecznością na strzelnicy była szybsza na mecie o 10,5 sekundy. Bardzo dobrą dyspozycję zaprezentowała także Denise Herrmann. Niemka, pomimo jednego pudła w stójce, wyprzedziła Eckhoff o 5 sekund i ruszyła w kierunku mety.

Na słowa uznania zasłużyła także Vanessa Voigt. Młoda niemiecka zawodniczka była dziś bezbłędna, lecz traciła do swojej rodaczki ok. 11 sekund. 10/10 ustrzeliła także inna reprezentantka Niemiec, Vanessa Hinz. Marte Olsbu Roeiseland zanotowała dziś jedno pudło w pozycji leżącej i jedno w stójce. Podobnie Elvira Oeberg. Pozwoliło to zająć im miejsca 7-8.

Punkty Moniki Hojnisz-Staręgi

Monika Hojnisz rozpoczęła od bezbłędnego strzelania w pozycji leżącej. Dało jej to 8. miejsce i 16 sekund straty do prowadzącej Denise Herrmann. Kamila Żuk pudłowała trzykrotnie i w tamtym momencie zajmowała ostatnią, 39. lokatę. Anna Mąka natomiast była bezbłędna. Najdłużej musieliśmy czekać na Kingę Zbylut – na trasę ruszała bowiem jako ostatnia, 83. zawodniczka. Pierwsza wizyta na strzelnicy zakończyła się dwiema karnymi rundami.

W pozycji stojącej Monika spudłowała dwukrotnie i straciła szansę na miejsce w czołowej dziesiątce. Kamila Żuk także nie trafiła jednego strzału. Anna Mąka i Kinga Zbylut pudłowały zaś dwukrotnie.

Stina Nilsson włącza się do walki

Na mecie Herrmann utrzymała pięciosekundową przewagę nad Eckhoff. Niecałe dwie sekundy za Norweżką zameldowała się Hanna Oeberg. To jednak nie koniec. Do walki o podium włączyła się bowiem startująca z 64 numerem Stina Nilsson! Szwedka wybiegła ze strzelnicy na 6. miejscu z jedną karną rundą. Jej strata wynosiła jednak zaledwie 11 sekund. Na dystansie Stina odrabiała kolejne sekundy i na ostatnim pomiarze przed metą zajmowała już drugie miejsce. Na mecie przegrała jednak z Tiril Eckhoff o 0,2 sekundy! To pierwsze biathlonowe podium w karierze Stiny Nilsson.

Monika Hojnisz-Staręga zajęła 27. miejsce. 52. była Anna Mąka i właśnie te dwie zawodniczki zobaczymy w niedzielnym biegu pościgowym. Kamila Żuk została sklasyfikowana na 61. miejscu, a Kinga Zbylut na 76. miejscu.

C73B_v1

Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *