Szwedzi dzielą i rządzą na początku sezonu 2022/2023. Wczoraj obserwowaliśmy triumf Martina Ponsiluomy, dziś najlepsza okazała się jego druga „połówka”, Hanna Oeberg. Świetnie zaprezentowała się także Joanna Jakieła, która zdobyła pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata!

Faworytki w formie

Rywalizacja pań nie była może tak zaskakująca jak panów, co nie oznacza, że nie była emocjonująca. Bezapelacyjnie najlepszą zawodniczką w środę była Hanna Oeberg. 27-latka zaprezentowała fantastyczną dyspozycję biegową, która pozwoliła jej zwyciężyć w środowych zmaganiach nawet pomimo jednego pudła. Starsza z sióstr Oeberg uzyskała łączny czas lepszy o 36,5 sekundy od drugiej dziś Ingrid Landmark Tandrevold. Norweżka była jedną z trzech zawodniczek, które mogą poszczycić się skutecznością strzelecką na poziomie 100%. Podium uzupełniła zaś Lisa Vittozzi, która zanotowała jedno pudło.

Bezbłędna na strzelnicy była także Vanessa Voigt oraz Lotte Lie. Pierwsza z nich zakończyła zawody tuż za podium. Belgijka z kolei zamknęła pierwszą dziesiątkę, co od dziś jest jej najlepszym wynikiem w dotychczasowej karierze.

Fantastyczna Joanna Jakieła z punktami PŚ!

Na starcie biegu indywidualnego obejrzeliśmy cztery nasze zawodniczki. Kamila Żuk zanotowała pięć pudeł i zakończyła zawody na 67. miejscu. Cztery lokaty niżej znalazła się Anna Mąka z takim samym wynikiem strzeleckim. 78. była natomiast Natalia Sidorowicz, która także miała doliczone do rezultatu 5 minut.

Bezapelacyjnie najlepszą Polką była w środę Joanna Jakieła. Zawodniczka z Kościeliska nie tylko biegła bardzo dobrze, ale i nie łapała karnych minut. Po trzech pobytach na strzelnicy Polka była bezbłędna i zajmowała 11. miejsce z widokami na przedarcie się do TOP10. Niestety, podczas ostatniej wizyty Jakieła pomyliła się dwukrotnie i ostatecznie finiszowała na 28. miejscu. Polka wyprzedziła takie gwiazdy jak Anais Chevalier-Bouchet, Lisa Theresa Hauser, czy Dorothea Wierer. To najlepszy wynik 23-latki w karierze. Dzięki temu Joanna Jakieła zdobyła także pierwsze punkty Pucharu Świata. Serdecznie gratulujemy!

ind-k-kontiolahti

Fot. © Osula/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.