Z 16. miejsca na najwyższy stopień podium! Julia Simon była dziś poza zasięgiem rywalek. Francuzka w pięknym stylu sięgnęła po zwycięstwo w biegu pościgowym. Drugie miejsce dla Doroty Wierer, a trzecie dla Elviry Oeberg. Bardzo dobrze wypadły także Polki, które znów zajęły punktowane miejsca!

Walka od samego początku

Lisa Theresa Huser, która jako pierwsza wyruszyła na trasę i zameldowała się na strzelnicy, pomyliła się raz i była zmuszona biec dodatkowe 150 metrów. Potknięcie Austriaczki wykorzystała Lisa Vittozzi, która objęła prowadzenie z blisko siedmiosekundową przewagą nad Hauser.  Na trzecim miejscu znajdowała się Dorothea Wierer, która zyskała 6 miejsc. Czwarta biegła rewelacyjna Kanadyjka Emma Lunder, a tuż za nią straty ze sprintu skutecznie odrabiała Elvira Oeberg. Młodsza z sióstr zaczynała niedzielny bieg na 12. pozycji, a już przed drugim strzelaniem biegła na czele stawki razem z Vittozzi.

Bardzo dobrze zaczęły także Polki. Zarówno Joanna Jakieła, jak i Anna Mąka były bezbłędne i przesunęły się odpowiednio na 24. i 30. miejsce.

Włoszki nie oddają prowadzenia

Drugie strzelanie to popis Włoszek. Zarówno Lisa Vittozzi jak i Wierer utrzymały 100% skuteczność i wysunęły się na prowadzenie. Na 3. miejscu znalazła się Hauser, a na 4. Lunder. Elvira Oeberg spudłowała raz i spadła na 9. lokatę.

Polki po raz kolejny były bezbłędne. Joanna Jakieła opuściła strzelnicę na 24. miejscu, a Anna Mąka na 31. miejscu.

Simon dołącza do gry

Na trzecim strzelaniu z czołówki odpadła Hauser po jednym błędzie na strzelnicy. Na czele znajdowały się wciąż Vittozzi, Wierer, Lunder oraz Julia Simon, która do biegu przystępowała z 16. miejsca. Na 5. miejscu biegła Marketa Dawidowa, która zanotowała awans z 22. miejsca. Duży skok w tabeli zaliczyła także Caroline Colombo – z 24. miejsca na 7.

Polki znów solidarnie na strzelnicy. Tym razem każda myliła się raz. Joanna Jakieła spadła na 27. pozycję, a Anna Mąka była 32.

Próba sił dla Francuzki

Ostatnie strzelanie pokazało, kto powalczy o zwycięstwo. Bezbłędne były tylko Wierer i Simon i to one stoczyły dziś batalię o zwycięstwo. Francuzka miała niecałe 3 sekundy przewagi nad Włoszką. 25 sekund za nimi znalazły się Vittozzi i Lunder, które tym razem myliły się raz. Na 5. miejscu biegła Elvira Oeberg, która traciła do wspomnianej dwójki  niecałe 4 sekundy. Emocji więc nie brakowało.

Joanna Jakieła i Anna Mąka znów myliły się raz i strzelnicę opuściły na 27. i 33. miejscu. To oznaczało, że punkty Pucharu Świata znów zostaną dodane do ich indywidualnych kont.

Julia Simon nie pozostawiła Wierer żadnych złudzeń na trasie. Francuzka dołożyła Włoszce kolejne 9 sekund i w pięknym stylu wygrała niedzielny bieg pościgowy! Podium uzupełniła Elvira Oeberg. Joanna Jakieła finiszowała na 26. pozycji , a Anna Mąka na 32. miejscu. Ogromne brawa dla naszych pań, które mogą zaliczyć inaugurację sezonu do udanych.

poscig-k-kontiolahti

Fot. © Thibaut/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *