Reprezentacja Norwegii nie dała szans rywalkom i pewnie sięgnęła po zwycięstwo w biegu sztafetowym rozegranym w fińskim Kontiolahti. Drugie miejsce wywalczyły Szwedki, które tym samym zapewniły sobie zwycięstwo w Pucharze Świata w tej konkurencji. Na najniższym stopniu podium stanęły Włoszki. Polki ukończyły sztafetę na 10. miejscu.

Tylko 4 „dobierane”

Norweżki pokazały dziś klasę na każdej zmianie. Drużyna w składzie Marte Olsbu Roeiseland, Tiril Eckhoff, Ida Lien oraz Ingrid Landmark Tandrevold prowadziła przez całą rywalizację. Zawodniczki dobierały zaledwie 4 naboje, co jest kapitalnym wynikiem. Dla porównania druga dziś Szwecja dobierała aż 8 razy i straciła do Norweżek niemal 40 sekund. Podium uzupełniły Włoszki, które dobierały 7 razy.

Kosztowny błąd Justine

Rywalizacji nie ukończyły natomiast Francuzki. To efekt dyskwalifikacji za nieprzepisowe zachowanie. Justine Braisaz-Bouchet musiała na strzelnicy dobierać naboje. Jednak zamiast to zrobić, użyła drugiego magazynka. W takiej sytuacji sędziowie zdecydowali o dyskwalifikacji francuskiej sztafety. Konsekwencje tego błędu okazały się bardzo kosztowne. Kryształowa Kula za zwycięstwo w klasyfikacji punktowej sztafet zamiast trafić do Francuzek, powędrowała do mistrzyń olimpijskich – Szwedek.

Polki znów w TOP 10

Po raz kolejny w tym sezonie Polki ukończyły sztafetę na 10. miejscu. Drużyna w składzie Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut oraz Anna Mąka straciły do triumfatorek niemal 5 minut. Nasze zawodniczki musiały w sumie dobierać aż 11 razy, zaliczyły też jedną karną rundę.

C73C_v1

Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.