Za dwa dni w niemieckim Arber rozpoczną się biathlonowe Mistrzostwa Europy. Niestety, czwórka wcześniej powołanych zawodników nie weźmie w nich udziału. Otrzymali oni pozytywne wyniki testu na obecność koronawirusa i muszą poddać się kwarantannie.

Koronawirus wpływa na rywalizację w każdym sporcie. Pech chciał, że covid-19 wykluczył z udziału w Mistrzostwach Europy w Arber czwórkę naszych reprezentantów. Są to: Kamila Cichoń, Magdalena Piczura, Tomasz Jakieła oraz Wojciech Skorusa. W ich miejsce powołani zostali Przemysław Pancerz oraz Patrycja Stanek.

Tegoroczne Mistrzostwa Europy rozpoczną się 26 stycznia od biegów indywidualnych. W kolejnych dniach rozegrane zostaną sztafety mieszane, sprinty oraz biegi pościgowe. Stadion w Arber rywalizację o medale ME gości po raz drugi. Poprzednio impreza ta odbywała się w tej bawarskiej miejscowości w 2006 roku.

Skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy w Arber:

kobiety – Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice), Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko), Patrycja Stanek (BKS WP Kościelisko);

mężczyźni – Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Łukasz Szczurek (AZS AWF Katowice), Przemysław Pancerz (AZS AWF Wrocław), Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław).

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *