W piątek rano Austriacki Związek Narciarski (ÖSV) poinformował, że w biathlonowej kadrze doszło do zakażenia koronawirusem. Chory czuje się dobrze i został poddany kwarantannie. IBU oraz szwedzkie władze już wiedzą o incydencie.

Już w sobotę rozpocznie się kolejna edycja biathlonowego Pucharu Świata. Kolejna, w której karty będzie rozdawał koronawirus. O tym, jak łatwo się zakazić przekonał się austriacki sztab. W czwartek jeden z jego członków, którego nazwiska nie podano, otrzymał pozytywny wynik testu na covid-19.

– Pomimo przestrzegania wszystkich środków bezpieczeństwa i ścisłej koncepcji higieny, członek sztabu trenerskiego uzyskał w czwartek pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa za pomocą testu PCR. Osoba dotknięta chorobą, która obecnie nie ma żadnych objawów, została natychmiast odizolowana i rozpoczęto procedurę śledzenia kontaktów. Obecnie żadne inne osoby z zespołu ÖSV [kadry Austrii – przyp. red.] nie są dotknięte wirusem, a władze szwedzkie i Międzynarodowa Unia Biathlonowa są w bliskim kontakcie, aby ustalić, jak postępować – czytamy w komunikacie prasowym.

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *