Norweski duet Sturla Holm Laegreid – Marte Olsbu Roeiseland pewnie triumfował w niedzielnej pojedynczej sztafecie mieszanej. Zawodnicy oddali w sumie 39/40 celnych strzałów. Nic więc dziwnego, że po zawodach byli w świetnych humorach. Sprawdźcie, co duet miał do powiedzenia tuż po zakończeniu rywalizacji.

Nie chciałem spudłować jak Marte

Sturla Holm Laegreid wrócił na właściwe tory, co podkreślają jego ostatnie wyniki. W niedzielę także spisywał się kapitalnie. Na swoich zmianach dobierał tylko jeden nabój. Na mecie okazał się on jedynym dobieranym przez norweski duet w całych zawodach.

Warunki dzisiaj były bardzo dobre, dlatego wiedziałem, że poziom strzelecki będzie bardzo wysoki. Nie chciałem popełnić błędów na strzelnicy jak Marte, ale jestem bardzo zadowolony, że dobierałem tylko jeden nabój.

Współpraca ze Sturlą jest niesamowita

Marte Olsbu Roeiseland była dziś bezbłędna i na mecie tryskała dobrym humorem. Nie zabrakło także komplementów w kierunku kolegi z drużyny.

To była bardzo ekscytująca sztafeta. Minęło trochę czasu od kiedy wygrałam zawody pojedynczej sztafety mieszanej. To były bardzo fajne zawody, a współpraca ze Sturlą jest niesamowita.

Źródło: biathlonworld.com
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.