Jak coś zrobić, to najlepiej zrobić to dobrze. Laura Dahlmeier z pewnością z taką myślą szła przez swoją krótką, ale intensywną karierę biathlonową. Czy tak było w rzeczywistości dowiemy się już 21 lutego, bowiem wtedy będzie miała premiera jej nowej książki: „Wenn ich was mach, mach ich’s gscheid: Über Herausforderungen, die Freiheit in den Bergen und warum es wichtig ist, sein Ding durchzuziehen”.

Najdziwniejsza kariera XXI wieku

Laura Dahlmeier musiała zostać gwiazdą. Jej pierwsze międzynarodowe zawody, mistrzostwa świata juniorów w Novym Měscie, to dwa brązowe medale. Niemka w Pucharze Świata zadebiutowała ledwie 2 lata później w sprincie w Oslo. Był to debiut marzenie, bowiem Dahlmeier zajęła w nim 7. miejsce.

Czytaj także: Denise Herrmann wydała książkę! „Czasami w życiu potrzeba odwagi, aby podążać nowymi ścieżkami”

Dalej poszło tak, jak eksperci i niemieccy kibice oczekiwali – 15 medali mistrzostw świata, w tym 7 złotych na przestrzeni czterech lat, dwa złota i jeden brąz igrzysk olimpijskich oraz Duża Kryształowa Kula za sezon 2016/2017. Wszystko przemawiało za tym, że za naszą zachodnią granicą objawiła się nowa gwiazda.

Jednak w 2019 roku Laura Dahlmeier postanowiła zakończyć swoją krótką, bogatą i obiecującą karierę. Niemka miała wtedy niespełna 26 lat i właśnie wchodziła w najlepszy dla biathlonistów wiek. Tymczasem zeszła ze sceny w najmniej spodziewanym momencie. Zawodniczka tłumaczyła swoją decyzję brakiem 100% zaangażowania i pasji, które są niezbędne, by profesjonalnie uprawiać biathlon.

Dahlmeier wraca z książką

Kariera taka jak u Dahlmeier zdarza się niezwykle rzadko. Sportowiec będący u szczytu formy rezygnuje ze startów w swoim najlepszym okresie. Na szczęście, odpowiedź na pytanie „dlaczego Laury już z nami nie ma?” ujrzy światło dzienne już wkrótce.

Dokładnie 21 lutego będzie miała miejsce premiera książki, której autorkami są Laura Dahlmeier i Franziska Kučera. „Wenn ich was mach, mach ich’s gscheid: Über Herausforderungen, die Freiheit in den Bergen und warum es wichtig ist, sein Ding durchzuziehen”, czyli w wolnym tłumaczeniu: „Kiedy coś robię, robię to do końca: o wyzwaniach, wolności w górach i dlaczego ważne jest, aby robić swoje”.

W publikacji biathlonistka pisze nie tylko o biathlonie, ale o górach i wspinaczce – swoich wielkich pasjach. Opowiada o ryzykownych wyprawach w góry, niebezpieczeństwach związanych z alpinizmem oraz tłumaczy to, co wszyscy fani biathlonu chcą wiedzieć: powody swojej rezygnacji ze sportu wyczynowego.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez ?????_????????? (@laura_dahlmeier)

Źródło: inf. własna
Fot. Facebook.com/LauraDahlmeier

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.