Laura Dahlmeier była niekwestionowaną gwiazdą niemieckiego biathlonu. Jednak w wieku 25 lat postanowiła zakończyć karierę. W rozmowie z portalem t-online.de zdradziła, dlaczego to zrobiła oraz potwierdziła, że nie zamierza wracać do tego sportu.

Dlaczego Laura Dahlmeier zakończyła karierę?

Trzy medale, w tym 2 złote, Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang w 2018 roku. Siedem tytułów mistrzyni świata w biathlonie, Duża Kryształowa Kula i dwie Małe w sezonie 2016/2017 – lista sukcesów Niemki jest naprawdę imponująca. Jednak w 2019 roku Laura Dahlmeier, mając niespełna 25 lat, zrezygnowała z zawodowego uprawiania sportu. Dlaczego?

Jednym z głównych powodów był wypadek na rowerze górskim, do którego doszło w 2018 roku. 

– Czułam się bardzo źle i powiedziałam sobie: „Jeżeli mam zdobyć medal na nadchodzących Mistrzostwach Świata [2019 rok w Oestersund – przyp. red.], to teraz”. I tak się stało. Szczerze mówiąc, kilka miesięcy wcześniej czułam, że to będzie mój ostatni sezon – powiedziała w rozmowie z t-online.de.

Dahlmeier – bez drogi do domu

Dahlmeier obecnie pracuje jako ekspertka telewizyjna i to jest jej jedyny związek z biathlonem. Choć wielu fanów domaga się jej powrotu na trasę, to była zawodniczka stanowczo go wyklucza.

– Bycie biathlonistką było wspaniałym doświadczeniem i nie chciałabym żeby mnie to omineło. Wiem jednak, ile to wymagało teningu. Wolę być ekspertem, ale żeby brać w tym udział, to naprawdę już tego nie potrzebuję – dodała.

Źródło: t-online.de
Fot. Wikimedia Commons/Martin Rulsch (CC BY-SA 4.0)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *