Niemka Selina Marie Kastl i Litwin Maksim Fomin zostali złotymi medalistami w super sprincie w trakcie Letnich Mistrzostw Świata w Ruhpolding. Reprezentanci Polski znaleźli się poza czołową dziesiątką zawodów.

W czwartek rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w biathlonie na nartorolkach. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli najmłodsi. Juniorzy i juniorki rywalizowali w super sprincie na dystansie 7.5 kilometrów.

Janik daleko

Na starcie zawodów zameldowało się 64 zawodników i 47 zawodniczek, którzy rywalizowali w czterech biegach kwalifikacyjnych (4,5 kilometra, 2 strzelania) o 30 miejsc w wielkim finale. Jako pierwsi do boju ruszyli juniorzy, a wśród nich nasz rodzynek Wojciech Janik. Polak biegł w drugiej serii, w której zajął czwarte miejsce ze stratą 11,5 sekundy do zwycięzcy, którym bym Maksim Fomin z Litwy. Wynik ten dał Polakowi spokojny awans do wielkiego finału.

Niestety, w finale Wojciech Janik nie nawiązał walki z rywalami. Polak pudłował seriami (łącznie 8 niecelnych strzałów) i zajął odległe, 18. miejsce ze stratą niemal dwóch minut do zwycięzcy.

Najlepszy okazał się Litwin z biegu eliminacyjnego Janika. W biegu finałowym Maksim Fomin był bezbłędny na strzelnicy i nie dał żadnych szans rywalom, dobiegając do mety z przewagą ponad 20 sekund nad drugim Niemcem Fabianem Kaskelem. Podium uzupełnił Amerykanin Maxime Germain.

C73E_v0

Topór również bez medalu

W rywalizacji juniorek również mieliśmy jedną reprezentantkę. Była nią Klaudia Topór, która w swoim biegu eliminacyjnym także pudlowała dwa razy, co dało jej trzecie miejsce i 43 sekundy straty do najlepszej na trasie Słowaczki Julii Machyniakowej.

W finale Polka również nie popisała się na strzelnicy. Trzy dodatkowe karne rundy nie były wynikiem odstającym od reszty zawodniczek, jednak Topór ewidentnie brakowało sił w nogach. W efekcie zajęła ona 14. miejsce ze stratą minuty i 47 sekund do zwyciężczyni.

A była nią Niemka Selina Marie Kastl, która, podobnie jak Polka, aż trzykrotnie myliła się na strzelnicy. Mimo to Niemka miała prawie 27 sekund przewagi nad drugą na mecie Słowenką Leną Repinc. Na najniższym stopniu podium stanęła zaś Bułgarka Lena Hristowa.

C73E_v1

Źródło: biathlonpogodzinach.pl
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.