Niedziela była ostatnim dniem rywalizacji o medale Letnich Mistrzostw Świata w biathlonie. W niemieckim Ruhpolding ponownie tryumfowali Dorothea Wierer oraz Sebastian Samuelsson. Wśród juniorów tryumfowali Tomas Mikyska oraz Selina Marie Kastl.

Czesko-ukraińskie podium

Jako pierwsi do walki o medale ruszyli juniorzy. Faworytami biegu pościgowego na 10 kilometrów byli dwaj Czesi: Jonas Marecek oraz Tomas Mikyska. Ruszyli oni niemal równocześnie, mając ponad 20 sekund przewagi nad kolejnym zawodnikiem. I tak właśnie było. Obaj juniorzy przez cały wyścig rywalizowali o złoto pomiędzy sobą. Ostatecznie lepszy był Mikyska, który dobiegł do mety 21,8 sekundy przed swoim rodakiem. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Ukrainiec Vitalii Mandzyn, któryna ostatnim kilomentrze wyprzedził Czecha Ondreja Manka i pozbawił naszych południowych sąsiadów pełnego podium.

Jedyny w stawce Polak, Wojciech Janik, aż 10-krotnie pudłował na strzelnicy i zajął dopiero 29. miejsce.

C73D_v1

Złota Dorota!

W piątek została mistrzynią świata w biathlonie na nartorolkach w super sprincie, a w niedzielę dołożyła do tego złoto w biegu masowym. Dorothea Wierer, bo o niej mowa, potwierdziła, że jest w dobrej formie i z jednym niecelnym strzałem dobiegła do mety jako pierwsza. Za Włoszką uplasowała się reprezentantka gospodarzy Denise Herrmann. Z kolei na najniższym stopniu podium znalazła się kolejna zawodniczka czołówki Pucharu Świata Marketa Davidowa.

C73E_v1

Dwa złota dla Szweda

Sporo emocji dostarczył kibicom zebranym na Chiemgau Arena bieg ze startu wspólnego mężczyzn. Sebastian Samuelsson, który był głównym kandydatem do złota, w czasie drugiej wizyty na strzelnicy popełnił dwa błędy i spadł na 18. lokatę. Jednak doświadczony Szwed z każdym kolejnym pomiarem czasu odzyskiwał pozycje i po 4. strzelaniu tracił do liderującego Romana Reesa tylko 8,9 sekundy. Na ostatnim okrążeniu Samuelsson wyprzedził rywala i zgarnął drugi złoty medal na tych mistrzostwach świata. Brąz dla innego zawodnika „Trzech Koron” Martina Ponsiluoma, który strzelał fatalnie (cztery pudła), ale pobiegł znakomicie.

Reprezentant Polski Wojciech Skorusa zajął ostatnią, 30. lokatę. Nasz rodak na strzelinicy pomylił się aż 7 razy i do zwycięzcy stracił 5 minut i 8 sekund.

C73E_v1 (1)

Młode Niemki radują gospodarzy

Czy właśnie byliśmy świadkami narodzin nowej, złotej generacji niemieckich biathlonistek? Czas pokaże, jednak faktem jest, że to właśnie zawodniczki gospodarzy grały pierwsze skrzypce w trakcie biegu pościgowego. Złoto trafiło do 21-letniej Seliny Marie Kastl, zaś srebro zdobyła jej rok młodsza rodaczka Johanna Puff. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Czeszka Tereza Vobornikowa.

Karolina Topór, mimo całkiem niezłego na tle rywalek strzelania (4 karne rundy) dobiegła do mety dopiero na 25. pozycji ze stratą ponad 3 minut i 40 sekund.

C73D_v1

Źródło: biathlonpogodzinach.pl
Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.