Sobota na Letnich Mistrzostwach Świata w biathlonie upłynęła pod znakiem sprintów. W rywalizacji oglądaliśmy zarówno juniorów, jak i seniorów. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowali się reprezentanci gospodarzy.

18. miejsce Topór i Janika

Sprinty juniorów i juniorek potwierdziły, jak ważne w tej konkurencji jest bezbłędne strzelanie. Na podium, w obu przypadkach, oglądaliśmy tych, którzy łącznie pudłowali zaledwie raz. Rywalizację pań zdominowały totalnie reprezentantki gospodarzy. Złoto przypadło Selinie Grotian, która o 6,5 sekundy wyprzedziła także dziś bezbłędną Selinę Marię Kastl. Dla Niemki to już drugi medal na tej imprezie. Na najniższym stopniu podium także oglądaliśmy Niemkę – Johannę Puff, która straciła do zwyciężczyni niecałe 46 sekund. Na 18. miejscu została sklasyfikowana jedyna Polka. Klaudia Topór zanotowała trzy pudła i straciła nieco ponad 2,5 minuty do Grotian.

sprint jk

Wśród juniorów najlepsi okazali się natomiast Czesi. Zarówno Jonas Marecek, jak i Tomas Mikyska byli bezbłędni na strzelnicy. Szybszy okazał się jednak Marecek, który wyprzedził swojego kolegę z reprezentacji o 10,2 sekundy. Podium uzupełnił Fabian Kaskel. Niemiec pudłował raz i stracił do zwycięzcy prawie 47 sekund. Dla Kaskela to także drugi krążek na tych mistrzostwach. Jedyny Polak w stawce, Wojciech Janik, był 18. Nasz reprezentant miał dwa pudła i 1:40 straty do Marecka.

sprint jm

Niedoścignieni Szwedzi

W seniorskiej rywalizacji mężczyzn nie było w sobotę mocnych na reprezentantów Szwecji. Zwyciężył Sebastian Samuelsson, który o 8,3 sekundy wyprzedził swojego rodaka, Peppe Femlinga. Dla obu zawodników to drugi medal w tegorocznym czempionacie. Na 3. miejscu znalazł się Szwajcar, Niklas Hartwig, który był o 1,5 sekundy szybszy od Michala Krcmarza.

Polacy zameldowali się poza czołową 30-stką. Najlepszy był Wojciech Skorusa, który zakończył zawody na 34. pozycji. Dwie lokaty niżej znalazł się Wojciech Filip. Przemysław Pancerz zakończył zawody na 46. miejscu, a Łukasz Szczurek był 66.

sprint m

Vittozzi z drugim medalem

Grono zawodników z podwojonym dorobkiem medalowym powiększyło się także wśród pań. Po złoto sięgnęła bowiem Lisa Vittozzi, która zaprezentowała dziś świetną formę biegową. Notując jedno pudło udało jej się bowiem wyprzedzić bezbłędną Marketę Davidową o 2,4 sekundy! Na trzecim miejscu zawody ukończyła także bezbłędna dziś Lena Haecki Gross. Na podium zabrakło zaś miejsca dla kolejnej bezbłędnej zawodniczki, Pauliny Fiałkowej Batovskiej. Jedyna Polka w stawce, Dominika Bielecka, była dziś 54.

sprint k

Fot. shutterstock.com, zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.