Austriaczka Lisa Hauser rozgrywa drugi z rzędu bardzo dobry sezon. Zawody w Ruhpolding dwa razy kończyła w pierwszej dziesiątce. Do lepszego wyniku w biegu na dochodzenie zabrakło jedynie wyższej skuteczności na strzelnicy.

Ten sezon w wykonaniu 28-latki może być równie dobry jak poprzedni. Aktualnie Hauser zajmuje 5. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w ma duże szanse zakończyć sezon w czołowej trójce. By tak się jednak stało, urodzona w Kitzbuehel biathlonistka musi popracować nad celnością.

W niedzielnym biegu pościgowym Hauser zajęła 10. miejsce (zaczynała jako 6.) i biegła aż trzy rundy karne. Dodatkowe 450 metrów biegu przełożyło się na 1 minutę i 10 sekund straty na mecie do Marte Olsbu Roeiseland.

– Kiedy zaczynasz rywalizację z szóstej pozycji i od samego początku walczysz z najlepszymi biathlonistkami, to zawsze jest trudno o dobry rezultat. Gdy tak na to spojrzeć, to dziesiąte miejsce jest naprawdę przyzwoitym rezultatem. Co prawda, trzy pudła nie są czymś dobrym, ale też nie są najgorsze. Szczególnie ostatni strzał mnie trochę denerwuje, bo bez tego błędu prawdopodobnie udałoby się uplasować w pierwszej szóstce. Wiatr również nie ułatwiał pracy na strzelnicy, zwłaszcza przed pierwszym strzelaniem na leżąco nie wiedziałam jak powinnam się zachować – mówiła Lisa Hauser.

Źródło: inf. prasowa/oprac. własne
Fot. © Manzoni/IBU

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *